FK Luhačovice 1–3 SFC Opava

11. 2. 2013

Slezský FC Opava v přípravném utkání na soustředění porazil domácí Luhačovice. Mezi střelce se zapsal také Michal Šrom, který tak vyhrál sázku s trenérem Vavruškou.

První šance utkání se zrodila v 11. minutě, kdy po centru Šroma z levé strany hlavičkoval nebezpečně Kuděla. Jeho střelu brankář Luhačovic vyrazil na roh.

Chvíli poté Zapletal vyslal do šance Mrázka, který místo střely posunul míč na Petra Uvíru. Tomu však sebral šanci z nohy domácí obránce.

V 18. minutě se domácí ujali vedení poté, co Zapletal nedovoleně zastavil v pokutovém území Ševčíka. Nařízenou penaltu proměnil střelou do středu brány David Červenka.

Opavský tým si následně vypracoval několik šancí na vyrovnání. Nejprve po centru Mrázka přestřelil bránu Petr Uvíra. Poté se z levé strany uvolnil Šrom, jehož křižná střela prolétla vedle tyče luhačovické brány.

Michal Šrom se dostal do dobré příležitosti po rohovém kopu, kdy zblízka střílel levačkou, ale domácí brankář jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče.

Před koncem prvního poločasu centroval zprava Schaffartzik na Zapletala, jenž však dobrou šanci nevyužil a hlavičkoval vedle brány.

Slezský FC nastoupil do druhé půle aktivně a hned v první minutě se mu podařilo vyrovnat stav utkání. Navrátilec po zranění Němec utekl po levé straně a nabídl zpětnou přihrávku Vybíralovi. Opavský záložník se střelou z voleje trefil za záda domácího brankáře.

V 54. minutě už byl stav utkání 2–0, když se Lumír Sedláček trefil povedenou střelou levačkou z hranice pokutového území.

Aktivně hrající Šrom se dostal do šance poté, co Schaffartzik vyslal dopředu střídajícího Jukla. Šrom převzal jeho přihrávku a po kličce do středu hřiště střílel levačkou vedle.

Po přihrávce Hrabiny se před brankářem zjevil Jukl, ale domácího strážce tyčí napoprve nepřekonal, následně poslal svou střelu vedle brány.

Michal Šrom neproměnil dvě nadějné příležitosti. Nejprve jeho šanci zlikvidoval včasným vyběhnutím golman Luhačovic. Následně opět selhal v koncovce po centru Němce.

V 84. minutě založil Šrom šanci přihrávkou na Schaffartzika, který přihrával po zemi Němcovi. Jeho střela však mířila přímo na brankáře.

Michal Šrom své střelecké trápení ukončil až v poslední minutě, kdy zužitkoval výborný centr Sedláčka a hlavou upravil skóre zápasu na 3–1 pro Slezský FC. Výsledek se mohl ještě změnit v samotném závěru, ale Lokša poslal svůj pokus nad bránu.

FK Luhačovice – SFC Opava 1:3 (1:0)
Branky: 18. D. Červenka (pen.) – 46. Vybíral, 54. Sedláček, 90. Šrom.