Konečně doma! Slezský FC čeká derby, dorazí Valcíři

12. 8. 2016

Opava – Už se to blíží, domácí premiéra Slezského FC je na řadě už v <b>sobotu 13. srpna od 18 hodin</b> v Městských sadech. Soupeřem výběru trenéra Romana Skuhravého bude mužstvo Frýdku-Místku, kterému má Opava co vracet.

Vítězstvím nad ústeckou Armou vstoupili do letošního ročníku fotbalisté Frýdku-Místku. Po odchodu trenéra Mikuláše Radványiho převzal tým odborník z Hané Leoš Kalvoda, jenomže ostřílený stratég dostal v týdnu nabídku z Mladé Boleslavi a jeho místo zaujal dosavadní asistent Miroslav Nemec. Změnami prošel i hráčský kádr. Bezesporu nejzajímavějším fotbalistou v kádru Valcířů je Nicolas Šumský.

Fotbalový talent už v jedenácti letech odešel na zkušenou do Monaka. Po dvou letech se přesunul do akademie Zinedina Zidana v Cannes. Rok hrál v River Plate, přestoupil do Argentinos Juniors, které vychovává talenty pro Boku Juniors. Od léta 2011 byl v Bohemians, ale výrazně se neprosadil. Přesto v létě 2013 přestoupil do italské Parmy, která jej však obratem poslala hostovat do slovinské Gorice.

Jaro 2014 odehrál na hostování ve Vysokém Mýtě, pro podzim zamířil do Banské Bystrice. V roce 2015 kopal ve Skotsku, pak přestoupil do Dukly, na hostování však zamířil do Benešova. Nyní patří záložník se šestnácti prvoligovými starty k oporám Frýdku. V sobotu vstřelil vítěznou branku.

Ale Frýdek to není jen Šumský. Do základní sestavy patří další nová tvář, slovenský záložník Ľubomír Willwéber z Bánské Bystrice či nigerijský středopolař Peter Nworah, jenž prošel slovenskými kluby Bardějovem, Prešovem, Michalovcemi, Trnavou nebo Podbrezovou. Českou soutěž si vyzkoušel v barvách Hradce Králové.

V obraně nastupuje další zahraniční hráč Andrija Petrović, jenž hrával například v Sarajevu nebo Gorici. Zapomenout nesmíme na Petra Literáka či Michala Švrčka. V brance je jedničkou slovenský gólman Matěj Mihálek, v útoku je zkušený Martin Vyskočil.

Vraťme se ale k úvodnímu kolu. V něm Valcíři porazili Ústí nad Labem 2:1, nutno ale třeba dodat, že tato výhra se nerodila lehce. Domácí museli ve Stovkách vymazat jednobrankové manko. „V úvodu jsme nehráli špatný fotbal, musím však říct, že soupeř byl daleko produktivnější. My si vypracovali sice několik šancí, ale ty jsme nedokázali dotáhnout do správného konce,“ řekl k úvodní pětačtyřicetiminutovce domácí trenér Leoš Kalvoda.

„Jsem spokojen. Pro nikoho ve druhé lize nebude žádný soupeř jednoduchý. Já jsem v pátek navštívil zápas Sigmy s Opavou a musím říct, že hosté se představili opravdu ve výborném světle. I proto každý získaný bod bude důležitý,“ připustil nyní bývalý trenér Valcířů.

Utkání startuje v sobotu 13. srpna od 18 hodin. Pokud na stadionu budete chybět, můžete průběh zápasu sledovat díky textové on-line reportáži na webu Onlajny.com.

Bezpečnostní opatření pro sobotní derby

Sobotní utkání proti Frýdku-Místku bylo vyhodnoceno jako rizikové. Co to konkrétně znamená?

• Bude uzavřen sektor H2
  • Bezpečnostní prohlídky při vstupu
  • Vstupenky jsou jednorázové. Kdo opustí stadion, již nebude vpuštěn zpět

Prosíme fanoušky, aby dodržovali Návštěvní řád Městského stadionu a dbali pokynů pořadatelů a členů bezpečnostní agentury.

Provozní doba stadionu při mistrovském utkání FNL

Pokladny jsou otevřeny 60 minut před začátkem utkání stejně tak jako fanshop. Pokladny se uzavírají v 60. minutě utkání, po jejich uzavření si může divák zakoupit vstupenku ve fanshopu. Vstupy ze stadionu jsou otevřeny v 80. minutě utkání. Stadion se uzavře 20 minut po skončení utkání.