Slezský FC jede ven, v sobotu se představí na půdě Pardubic

9. 9. 2016

Opava – Opavské áčko se v <b>sobotu 10. září</b> od <b>10.15</b> představí na stadionu Pardubic. Město perníku není pro výběr trenéra Romana Skuhravého oblíbenou destinací. Slezané se zde naposledy ukázali v průběhu loňského října a prohráli v poměru 1:2.

Z pardubického trávníku se body nevozí snadno. Východočeši sice na úvod této sezony prohráli 0:3 ve Varnsdorfu, ale pak se jim povedlo natáhnout bodovou šňůru. Hned v dalším kole díky proměněné penaltě Jeřábka a trefě Fouska porazili Žižkov 2:1. Následovala dvojice remíz 1:1. První z nich se dostavila na Andrově stadionu proti Olomouci a stejným výsledkem skončilo také poslední vystoupení Pardubic před vlastními fanoušky.

Určitou výhodou pro Opavu by mohla být únava Pardubických. Ve středu přece jenom dohrávali zápas ve Znojmě. Ten se jim však vůbec nepovedl. Do deváté minuty sice zásluhou gólů Ladry a Petráně vedli 2:0, ale Moravanům se podařilo ještě do přestávky vyrovnat a po změně stran dokonali obrat na 5:2. V nastavení obdržel červenou kartu brankář Knobloch, jenž si tak proti Slezskému FC nezachytá.

Na stadionu Pod Vinicí se Opavané představili loni na podzim. Jan Žídek sice v 69. minutě vyrovnával na 1:1, ale Fousek nedlouho poté vsítil rozhodující gól. Jestliže se vrátíme o dvě sezony zpátky, zjistíme, že Slezský FC v Pardubicích bezbrankově remizoval, když se především ve druhém poločase musel obávat o výsledek. Domácí totiž zatlačili a vypracovali si několik brankových příležitostí.

Poslední vzájemné měření sil v Městských sadech ovšem Slezané dokázali vyhrát 1:0. Ve třetí minutě nastavení o tom rozhodl Jakub Přichystal. Doma to jinak Opavě s Pardubicemi moc nešlo. Předloni z toho byla nakládačka 0:5, a pokud se vrátíme ještě na začátek září 2012, utrpěli Slezané s tímto soupeřem porážku v poměru 1:5. Tento debakl tehdy definitivně ukončil působení kouče Josefa Mazury na opavské lavičce.

Celek trenéra Jiřího Krejčího má sice ve svém středu hned dva cizince, útočníka Kayambu a jihokorejského záložníka Kima, který si momentálně připisuje starty za béčko v ČFL, ale jinak na východě Čech uplatňují podobnou koncepci jako v Opavě. Základ tvoří hráči z Pardubic anebo okolí. Opory mužstva se dlouhodobě nemění.

Hlavní tváří je kapitán Jan Jeřábek. V mladém pardubickém kádru je s dvaatřiceti lety nejstarším fotbalistou, který nastupuje ve středu záložní formace a využíván bývá klidně i na stoperu. V klubu je už deset let. Hráč, kterého se vyplatí pohlídat, se nachází na levém křídle. Jedná se o zmíněného Adama Fouska, jenž se umí tlačit do útoku a patří ke gólovým záložníkům.

Slezskému FC vždy dělal problémy také útočník Michal Petráň. Ten v letošní sezoně sice zatím spíše naskakuje do zápasů z lavičky, ale i tak je v ofenzivě velice platný. Místo v základu zaujal mladý forvard Tomáš Ladra. V letošní sezoně se stihl prosadit už dvakrát a společně s Fouskem je nejlepším střelcem mužstva.

„Nyní nás čekají čtyři zápasy v deseti dnech.. Máme před sebou náročný program jak po mentální, tak fyzické stránce. Pardubice prohrály ve Znojmě, o to větší důraz budou klást na utkání s námi. Budou se více soustředit na defenzivu a hrát na brejky,“ řekl opavský kouč Roman Skuhravý.

„Chceme se soustředit především na svůj výkon. Pokud připočtu i přípravný zápas se Slováckem, v posledních dvou utkáních jsme ustoupili od herního projevu, který je nám vlastní. Chceme se k němu vrátit. Až na Zdenu Pospěcha jsme kompletní. Vzhledem k náročnému programu přemýšlíme i nad změnami v sestavě. Každopádně chceme bodovat,“ dodal na závěr.

Utkání v Pardubicích má úvodní výkop na programu sobotu 10. září od 10:15. Průběh zápasu můžete sledovat díky textové on-line reportáži na webu Onlajny.com.

Informace pro fanoušky

Utkání v Pardubicích bylo vyhodnoceno jako rizikové, níže proto přinášíme několik důležitých informací pardubického klubu směrem k opavským fanouškům.

Stadion bude otevřen z ulice K Vinici, pro sektor hostů je určen vstup č. 4. Na tomto vstupu bude v provozu jedna pokladna, cena vstupného je 50,- Kč. Kontrola vstupenek a návštěvníků stadionu bude prováděna pořadatelskou službou za asistence PČR a Městské policie Pardubice.

Při vstupu budou prováděny důsledné bezpečnostní prohlídky v souladu s Návštěvním řádem, který je umístěn na všech vstupech. Dále pak budou prováděny i namátkové dechové zkoušky na alkohol.

Návštěvníci, kteří jakýmkoliv způsobem poruší některé z ustanovení Návštěvního řádu, nebudou vpuštěni na stadion, případně budou ze stadionu vyvedeni bez nároku na vrácení vstupného. Na stadionu jsou stánky s občerstvením a dostatečný počet toalet pro muže i ženy. Prostor stadionu bude monitorován vozem PČR po celou dobu utkání, záznam z tohoto zařízení slouží k usvědčení výtržníků na stadionu. Stadion bude otevřen v 9:00. Pro fanoušky hostů je určen sektor E.