V Opavě se představí Vlašim s odborníkem Vlastimilem Petrželou

27. 3. 2015

O P A V A - Souboj dvou sousedů v tabulce nabídne nedělní zápas v Městských sadech. Do slezské metropole, na půdu deváté Opavy, míří aktuálně osmý tým soutěže Graffin Vlašim. Jeho největší postavou je bezesporu trenér Vlastimil Petržela, který v minulosti vedle Sparty, Olomouce nebo Žižkova vedl také ruský velkoklub Zenit Petrohrad, se kterým sbíral velké úspěchy. Duel startuje netradičně v <b>neděli od 17 hodin</b>.

Tým zpod Blaníku naposledy porazil na domácím trávníku Baník Most 2:0, když obě branky vstřelili Rytíři ve druhém poločase. Skóre otevřel Matějka, vítěznou pojistku přidal Průcha. „Celý zápas jsme hráli na polovině Mostu, ale hlavně v prvním poločase jsme byli strašně nedůrazní ve vyložených šancích. Soupeř byl velmi bojovný, nakopával míče dopředu a byl nebezpečný, ale nakonec to pro nás dopadlo dobře,“ ohlédl se za vítězstvím trenér Vlašimi Vlastimil Petržela.

„Soutěž je vyrovnaná. Za tři zápasy jsme udělali čtyři body, za což jsme maximálně spokojeni, a pokud ještě uděláme další tři, jsme zachráněni,“ doplnil zkušený kouč.

První vzájemný duel ve Vlašimi skončil vítězstvím domácích 2:0, góly dali Jakubov s Putzem. Ani jeden už ale v kádru Graffinu není, stejně jako největší hvězda Petr Grajciar, který zamířil do Slasku Wroclaw. Jakubov nyní kope čtvrtou ligu v Německu, Petr Putz obléká dres Sokola Zápy. Kromě této trojice opustil kádr Rytířů například ještě Petr Hronek.

Je jasné, že trenér Petržela musel tým posílit. Do branky získal jednadvacetiletého gólmana Viktora Budínského z Banské Bystrice, ofenzivu vyztužil Karel Hejný, který přišel na přestup ze Žižkova. Na první pohled to vypadá, že Vlašimští oslabili, ale zdání může klamat. Zkušený kouč, který byl i v hledáčku Liberce, dokáže tým kvalitně připravit.

„Všichni si myslí, že Vlašim přejedeme, ale tak to rozhodně nebude. Čeká nás těžký soupeř a cesta za vítězstvím nebude vůbec jednoduchá,“ dobře si uvědomuje opavský gólman Petr Vašek.

Úvodní výkop zápasu je na programu v neděli 29. března 2015 od 17 hodin.