FC Vysočina Jihlava
2:1 (0:0)
Slezský FC Opava

Statistiky

Branky: Selnar, Franěk - Blecha ŽK: Pešek, Selnar, Franěk - Helebrand, Kadlec, Haitl

Soukup - Vedral, Tombur, Svoboda, Farka (78. Tall) - Selnar, Tureček (69. Ogiomade), Lacko, Pešek, Fila (68. Franěk) - Araujo Wilson (89. Chytrý)

Richter - Kopečný, Helebrand, Janoščín, Kadlec - Haitl, Omale, Blecha, Ondráček, Hýbl - Velička (59. Šigut)

Slezský v prvním kole nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY neuspěl v zajímavém utkání v Jihlavě, kde prohrál 2:1.

Do prvního utkání v nové sezoně vstoupil lépe Slezský, který byl v prvních patnácti minutách více na míči, tím pádem nebezpečnější a vytvořil si také zajímavé příležitosti, které nicméně k většímu ohrožení domácí brány nevedly. Po úvodní čtvrthodině se osmělili také domácí, kteří začali být více na míči a dostali se i k zakončení, nicméně hostující obrana si s jejich šancemi poradila. Od 30. minuty dále pak byli znovu aktivnější opavští fotbalisté, kteří si dokázali vytvořit několik závarů, nicméně žádný z nich nevedl ke vstřelení gólu. Po prvním poločase se tak oba týmy odebrali do kabin za stavu 0:0.

Hned v úvodu druhého poločasu pak byly k vidění zajímavé šance na obou stranách, nicméně všechny zůstaly nevyužity. Do obrovské příležitosti se pak v 58. minutě dostali domácí. S prvotní střelou si skvěle poradil Richter, nicméně domácí se dostali k dorážce, kterou napálili do břevna. Již o minutu později pak mohli skórovat i fotbalisté SFC, ale Haitlův centr před Hýblem odklidil jeden z domácích obránců na roh. Z toho hosté znovu zahrozili, ale Omale v dobré pozici minul jihlavskou bránu. A o pár chvil později již byl v akci střídající Šigut, který míčem pod sebe našel Hýbla, ten ale v těžké pozici netrefil bránu. V 70. minutě již ale přišla gólová akce. Haitl krásným centrem našel Šiguta, který nejprve sám před brankářem domácích neuspěl a z dorážky se neprosadil ani Blechy. Hosté nicméně hned vybojovali míč a Šigut tentokráte prostčil na Blechu, který se prosadil střelou na vzdálenější tyč. Domácí neměli výraznější šance na srovnání, nicméně rozhodčí v 79. minutě nařídil pokutový kop, ze kterého dokázali vyrovnat. V 86. minutě měli možnost zahrávat pokutový kop také opavští, ale Matěj Hýbl trefil pouze tyč. V nastaveném čase se po lajně prodral do vápna Ogiomade, jehož sražený balón se dostal až k Fraňkovi, který propálil vše co mu stálo v cestě a poslal Jihlavu do vedení.