Slezský s Žižkovem remizoval

5. 8. 2023
3:3 (2:0)
FK Viktoria Žižkov

Branky: 10. Omale, 46. Marzuq, 58. Ondráček - 62. Voltr (pen.), 75. Jirásek, 86. Sixta

ŽK: 23. Kopečný, 39. Helebrand, 52. Janoščín, 60. Omale, 70. Richter - 77. Finěk, 79. Tregler, 90. Muleme

Richter - Kadlec, Helebrand, Vincour, Kopečný, Janoščín, Omale (89. Hýbl), Blecha, Ščudla (72. Haitl), Ondráček - Marzuq (72. Rataj)

Kotek - Richter, Muleme, Březina (46. Finěk), Voltr (85. Sixta) - Costa, Petrák (46. Jirásek), Hönig (85. Štrombach , Řezáč (46. Kozojed), Tregler - Batioja

Slezský neuhájil tříbrankové vedení a s Žižkovem remizoval 3:3.

Ve druhé minutě se k centru z pravé strany dostal Ščudla, který hledal nabíhajícího Marzuqa. V cestě mu však stál Březina, který míč zblokoval na rohový kop. V 10. minutě se chyby v rozehrávce dopustil hostující Březina. Jeho podklouznutí využil Omale, který nedal Kotkovi v bráně šanci a poslal Slezský do vedení 1:0. Ve 22. minutě se obrana Žižkova zlomila znovu. Marzuq po zisku míče udělal kličku brankáři, ale jeho zakončení do prázdné brány stál v cestě Březina, který odkopem z brankové čáry zachránil Žižkov od druhé inkasované branky. Ve 33. minutě se žižkovští nadechli k náporu. Opavská obrana však všechny nákopy do pokutového území dokázala odvrátit. Ve 43. minutě se do dalšího zakončení dostal Marzuq. Ten se dokázal uvolnit kličkou, ale jeho následná střela už mířila jen mimo tři tyče. V poslední minutě nastavení prvního poločasu si na centr Janoščína vyšplhal nejvýše Marzuq a hlavičkou umístil míč přesně k tyči. Slezský se tak v poločase ujal vedení 2:0.

Po změně stran se mohl opět prosadit Marzuq. Na jeho střelu k bližší tyči však tentokrát Kotek vyzrál. V 58. minutě síť rozvlnil míč Ondráček, který využil vyběhnutí Kotka a dopravil míč do prázdné brány. V 62. minutě nabídli opavští možnost skórovat v podobě penalty. Té se ujal Voltr a nekompromisně ji proměnil. Richter sice vystihl stranu, ale na dobře mířenou střelu nedosáhl. V 66. minutě měli žižkovští další příležitost. Zakončení nůžkami však mířilo jen nad bránu hostů. V 74. minutě vytvořil nově příchozí Rataj šanci pro Ondráčka. Jeho střela se kroutila na zadní tyč, ale minula bránu jen o pár centimetrů. V 75. minutě dokázali hosté snížit po nedůrazu v pokutovém území na 3:2. Hosté přeci jen dokázali srovnat v 88. minutě, kdy se prosadil ranou ke vzdálenější tyči Sixta.