ŽK: 89. Ondráček - 57. Polášek, 64. Jokovič

Richter - Kopečný, Vincour, Helebrand, Hýbl (77. Dostál) - Janoščín, Blecha, Omale (46. Haitl), Ščudla (77. Kadlec), Ondráček (89. Whiffen) - Marzuq (83. Vaněček)

SK Líšeň

Vajner - Mezera (80. Aldin), Jeřábek, Sokol (77. Tauš), Vandas (60. Vlasák), Matocha (77. Ulbrich), Polášek (60. Raab), Machalík, Čermák, Lutonský, Jokovič

O P A V A - V rámci 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si Slezský dokázal poradit s Líšní a připsal si tři body po výhře 2:0. Oba góly vstřelil Marzuq.

V osmé minutě utkání si opavští vypracovali rohový kop. Jeho exekuce se ujal Blecha, který našel Marzuqa. Ten se hlavou nemýlil a nedal Vajnerovi šanci. Slezský pokračoval ve svém tlaku, kdy byl dvakrát blízko ke skórování Ondráček. V prvním případě byl proti jeho dorážce Vajner, napodruhé Ondráček rozvlnil jen boční síť. Skóre zápasu tak zůstalo ve 20. minutě neměnné. O devět minut později Ščudla ustát těžký souboj a uvolnit se ke střele. Jeho rána však minula bránu Líšně. V 36. minutě se po centru Ščudly snažil prosadit podruhé Marzuq. Jeho pokus však lapil Vajner. S dorážkou Blechy už si starosti dělat nemusel, jelikož se mezi tři tyče nevešla. V poločase tak Slezský odcházel do kabin s jednobrankovým vedením.

Druhý poločas začal o poznání vyrovnaněji. V 54. minutě mohl zahrozit Vandas, který dostal průnikovou přihrávku. Helebrand však svým včasným návratem společně s Kopečným dokázal situaci vyřešit. V 57. minutě po faulu Poláška zahrával Slezský standardní situaci. Centr Blechy, který se snažil zakončit Kopečný nakonec skončil rohovým kopem a opavští tak pokračovali ve svém tlaku. Tentokrát však Marzuq rohový kop zužitkovat nedokázal. V 66. minutě zahrozili také hosté z Líšně. Hlavička jednoho z útočících hráčů však atakovala jen tribunu za Richterovou bránou. V 67. minutě se dokázal Marzuq podruhé. Toho ve vápně našel Kopečný a Marzuq se hlavou nemýlil. V 84. minutě nastoupil na trávník ke svým prvním ligovým minutám David Vaněček. V 86. minutě se vytáhnul výborným zákrokem Richter, který nohou dokázal vyrazit střelu unikajícího útočníka Líšně.