Slezský si poradil se Šumperkem a postupuje do dalšího kola MOL Cupu

FK Šumperk
1:5 (0:3)
Slezský FC Opava

Statistiky

Branky: 53. Stašák - 15. Vaněček, 20. Kadlec, 36. Dostál, 58. Vaněček, 62. Rataj

FK Šumperk

Bílý, Ostrokovan, Ostrovka, Smrž, Šidlík, Skalský, Antl, Stašák, Elšík, Nízký, Strnad

Číž - Kopečný (46. Ščudla), Hýbl, Vincour, Kadlec - Janoščín (62. Omale), Haitl (46. Blecha), Dostál, Whiffen - Vaněček (62. Marzuq), Rataj (62. Velička)

OPAVA - V prvním kole MOL Cupu si Slezský díky dominantnímu výkonu poradil se Šumperkem. Domácí sestřelil dvěma góly Vaněček. Do listiny střelců se zapsali také Kadlec, Dostál a Rataj.

Slezský do utkání vstoupil aktivně a od první minuty se prezentoval dominantní hrou. Tu hned v 15. minutě přetavil v branku David Vaněček, který nejprve vybojoval pokutový kop. Jeho exekuce se sám ujal a své zakončení umístil na opačnou stranu, než na kterou se vydal brankář. Druhá branka na sebe nedala dlouho čekat. O pět minut později se do míče opřel Jan Kadlec a nechytatelnou ranou do pravé šibenice zvýšil vedení opavských na 2:0. Do poločasu se skóre měnilo ještě jednou, když ve 36. minutě zvýšil na 3:0 pro Slezský Radim Dostál.

Po změně stran se radovali také domácí fotbalisté, když v 52. minutě dokázali snížit na 1:3. Opavská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. V 58. minutě vrátil třígólové vedení Slezskému svou druhou trefou David Vaněček, který se nejlépe zorientoval v pokutovém území a přízemní centr Ščudly uklidil na zadní tyči do brány. V 62. minutě se pak na 5:1 dokázal prosadit Tomáš Rataj.