Branky: 15. Helebrand, 21. Blecha (pen.), 36. Yahaya - 41. Alijagič, 86. Kronus

ŽK: 67. Janoščín, 85. Rezek

Číž – Kopečný, Helebrand, Janoščín, Kadlec – Omale, Blecha (79. Whiffen) – Rataj (79. Hýbl), Ondráček (62. Málek), Ščudla (62. Rezek)– Marzuq (71. Velička)

Šiman – Toman, Hamza, Šlapanský, Štěpanovský (60. Koželuh) – Jambor (70. Pachlopník), Gaszczyk (60. Mara) – Kronus, Martinek, Smejkal (46. Potočný) – Alijagič (80. Večeřa)

Fotbalisté Slezského FC ve 3. kole MOL Cupu porazili Zbrojovku Brno v poměru 3:2 a postupují do 4. kola.

Opavští do pohárového utkání vlétli ve velkém stylu. Hned ve druhé minutě se mohlo skóre zápasu měnit. Po Ratajově přízemním centru z pravé strany ve skluzu zakončoval Ondráček, jeho střelu vyrazil brankář Šiman před sebe a pohotovou dorážku Ščudly zblokoval na brankové čáře obránce Štěpanovský. Nebýt jeho zásahu, Opava by šla do vedení. Ščudla si celou situaci zopakoval v 11. minutě, kdy naskakoval na centr do vápna. Jeho akrobatické zakončení však mířilo až příliš vysoko. V 15. minutě se už skóre měnilo. Filip Blecha natáhnul ke střele, se kterou si sice dokázal Šiman poradit, odražený míč však do brány dorazil nikým nehlídaný Helebrand a poslal opavské do vedení. Ve 21. minutě se dravě do vápna Tomáš Rataj. V jeho snaze ho zastavil nedovoleně Toman a sudí ukázal na penaltový puntík. Pokutového kopu se následně ujal Blecha a nekompromisně ho umístil za záda Šimana. Slezský tak vedl už 2:0. V 26. minutě byl na spadnutí i třetí gól, když hlavičkoval Yahaya. Proti však byl Šiman v bráně Zbrojovky. Ve 30. minutě z dvaceti metrů natáhnul Kadlec a moc nechybělo, aby přidal třetí branku. Zvýšení na 3:0 nakonec přišlo. A to z kopačky Marzuqa, který se nacházel ve správném prostoru, kde se odrazil míč. S jeho dopravením do sítě už nigerijský forvard neměl problém. Do poločasu ještě dokázali brněnští snížit zásluhou Alijagiče. Do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1.

Do druhého poločasu vstoupili o něco lépe hosté, kteří v jeho úvodu byli aktivnějším týmem. Z toho také vyplynula šance Jambora ze 62. minuty, kterou musel na dvakrát likvidovat až Číž. Na to už reagoval trenér Brožek střídáním, kdy na hrací plochu poslal čerstvé hráče. V 70. minutě to byli opět brněnští, kteří zahrozili. Se zakončením Koželuha z bezprostřední vzdálenosti si však dokázal Číž poradit. Opavští se k ofenzivní akci probrali až v 73. minutě, když si míč na střelu ve vápně navedl Kopečný. Jeho střelu na zadní tyč však dokázala na rok zblokovat obrana Brna. V 86. minutě se brněnští dokázali prosadit po druhé. na 3:2 snížil Kronus. O dvě minuty později mohl domácím vrátit dvougólový náskok Velička. Jeho hlavičku však Šiman lapil.