Přes Velvary postupujeme do čtvrtfinále poháru

Branky: 43. Rataj, 84. Rataj - 57. Jakaba

ŽK: 42. Hýbl, 45. Kopečný, 81. Rezek

Spilka – Jelínek, Leitl, Chábera, Žežulka, Rubeš – Šustr, Škoda, Kott – D. Richter, Havránek

Richter - Kopečný, Janoščín, Omale, Kadlec - Blecha, Málek, Ondráček, Rezek, Rataj -Vaněček

O P A V A - Tomáš Rataj sestřelil Velvary dvěma góly a poslal nás do jarní části MOL Cupu.

Opavským od prvních minut fungovala kombinace po levé straně, kde se do centrů dostával Kadlec. Po jednom takovém zahrozil ve 13. minutě, když na zadní tyči číhali Ondráček s Ratajem. Ani jeden však na míč nedosáhnul. V 19. minutě už na centr po rohovém kopu Ondráček dosáhnul, ale trefil jen břevno. O dvě minuty se už do míče zpoza vápna opřel Kadlec, ale Spilka byl proti. Opavský útok byl stále aktivnější a Vaněček se ve 31. minutě dostal do další šance Slezanů. Spilka byl však opět připraven. Branky se však Slezský nakonec dočkal, když se centr z levé strany snesl až na nikým nehlídaného Rataje, který se z už nemýlil, 1:0. Opavští tak do kabin odcházeli za jednobrankového vedení.

Po změně stran byly aktivnější Velvary, které si v 50. minutě vypracovali šanci. Střelu z krkolomné pozice však lapil Richter. O sedm minut později už ovšem opavská obrana kapitulovala. Velvary poslali dobrý centr do předbrankového prostoru, odkud už se Jakaba nemýlil, 1:1. V 65. minutě zahrozily opět Velvary. Jelínek však zpoza vápna téměř odkrytou bránu minul. V 75. minutě se po dobré kombinaci dostal ke střele Kopečný. Jeho tvrdý projektil mířil k tyči, ale obětavým zákrokem ho zastavil kapitán domácích. Skóre tak zůstalo neměnné. Opavští postupně přebírali otěže druhého poločasu. Z toho dokázal těžit Rataj, který v 84. minutě dokázal vybojovat míč a prostřelit Spilku, 2:1.