V prvním domácím přípravném utkání jsme přehráli Frýdlant

3:2 (1:1)
TJ Frýdlant nad Ostravicí

Branky: 38. Kadlec, 69. Kubovič, 85. Hendrych - 2., 73. Frýdlant nad Ostravicí

Hafera, Wehowský, Šrek, Celta, Ščudla, Chládek, Badošek, Jaroszek, Kadlec, Pawlik, Kubovič

O P A V A - Slezský si v prvním přípravném domácím utkání poradil s třetiligovým Frýdlantem. Prosadil se také testovaný Kubovič.

Slezský nevstoupil do utkání dobře, když hned v úvodních minutách rozhodčí nařídil pokutový kop, který Frýdlant proměnil. Hra však měla tempo a mladá opavská jedenáctka se dostávala do zajímavých příležitostí. Opavští si vytvářeli převahu zejména v křídelních prostorech. Centry z krajů hřiště však dlouho nenacházely ty správné adresáty. Po jedné takové akci se však Ščudla dostával k zajímavému řešení v pokutovém území, ovšem jeden z obránců ho nevybíravým způsobem poslal k zemi. Rozhodčí tak nařídil pokutový kop i na druhé straně. K němu se postavil Kadlec a poslal míč na opačnou stranu než se vydal brankář. Poločas tak skončil remízou 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili lépe opavští, kteří stále těžili ze své územní převahy. Tlak zúročil testovaný Kubovič, který si našel přízemní centr z pravé strany a efektivně jej uklidil do protipohybu brankáře. V 69. minutě tak opavští vedli 2:1. O čtyři minuty se však radovali opět hosté, kteří využili nedůrazu v obraně a prostřelili Haferu. Na konečných 3:2 ale dokázal skóre zvrátit pět minut před koncem Hendrych.