Slezský veze ze Žižkova bod

10. 3. 2024
FK Viktoria Žižkov
1:1 (1:0)

Branky: 14. Bernardo Rosa - 71. Přichystal ŽK: Bernardo Rosa, Klusák, Muleme - Marzuq, Omale

Bajza - Kozojed, Richter, Broukal, Klusák, Prošek (72. Řezáč), Petrák, Jirásek, Muleme (72. Batioja), Bernardo Rosa (63. Sodoma), Kovinić (63. Toula)

Číž - Kopečný, Srubek, Janoščín, Hýbl - Kim (67. Haitl), Omale, Blecha (90. Wehowský), Málek (90. Helebrand), Ondráček (67. Přichytal) - Marzuq (67. Velička)

Slezský vyrazil do Prahy, kde jej čekal v rámci 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY souboj s Žižkovem. V bojovném utkání, ve kterém byly k vidění šance na obou stranách nakonec vybojoval bod.

V úvodních minutách měl ze hry více domácí Žižkov. Nejdříve se po rohu musel mít na pozoru Číž, poté se díky včasnému návratu obranným zákrokem blýsknul Srubek. Následně ukázaly ofenzivní choutky také Slezané, ale Kim nedokázal ze slibné pozice odcentrovat na nabíhajícího Marzuqa. Ve 13. minutě se pak poprvé měnilo skóre, když se prosadili domácí díky tečované střele Bernarda Rosy z hranice velkého vápna. Následně se více osmělili také opavští fotbalisté a v 17. minutě mohlo být vyrovnává, ale Marzuq poslal svou hlavičku z malého vápna těsně nad břevno domácí brány. Ve zbytku prvního poločasu pak byly k vidění náznaky šancí na obou stranách, Žižkov svůj největší náznak nevyužil ve 38. minutě, kdy dobře zasáhla opavská obrana a na druhé straně poté ve 41. minutě poté vyslal nebezpečný projekt Kopečný, ale domácí brankář jeho střelu vyrazil. Následně ještě zahrozili po rohovém kopu domácí, ale skóre se již neměnilo a domácí tak do kabiny odcházeli s jednogólovým náskokem.

Úvod druhého poločasu byl vyrovnaný a první větší příležitost byla k vidění v 60. minutě, když se po rohovém kopu dostal k hlavičce Srubek a domácí brankář Bajza předvedl skvělý zákrok a vyrazil jeho pokus na roh. Následně se z dalšího rohu dostal k zakončení Marzuq a poté také Ondráček, ale domácí obrana jejich pokusy zablokovala a následný brejk Žižkova poté přerušil Blecha. V 67. minutě sáhl opavský trenér Brožek hned k trojímu střídání, když ze hry stáhnul Ondráčka, Kima a Marzuqa, přičemž místo nich vyslal na hřiště Přichystala, Haitla a Veličku. A toto střídání se vzápětí ukázalo jako velmi dobrý tah, když již v 71. minutě si dokázal najít míč v domácí šestnáctce Přichystal, který vyrovnal na 1:1. Následně měli opavští mírnou převahu, ale bez větších šancí. Až v nastavení druhého poločasu se dostal ke střele zpoza šestnáctky Haitl, který svým pokusem orazítkoval tyč. Následně měli opavští k dispozici ještě rohový kop, po kterém ale Omale zamířil hlavou vedle a utkání tak skončilo dělbou bodů po výsledku 1:1.