Vlašim
Ústí nad Labem – SFC Opava 2:5

Skvělý start a další výhra! Slezané vezou z Ústí nad Labem tři body

11.8.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Ústí nad Labem – Dobrá zpráva ze severu Čech! Fotbalisté Slezského FC ukázali raketový start, když během úvodních pěti minut vstřelili dvě branky. Po změně stran sice domácí snížili, ale odpor Army zlomili svou druhou trefou Nemanja Kuzmanović, Michal Stříž a Joel Kayamba. Opava zvítězila 5:2 a minimálně do sobotního večera se usadila na čele tabulky.
3.kolo, pátek 11.8.2017, 18:00
FK Ústí nad Labem FK Ústí nad Labem
2:5
Slezský FC Opava Slezský FC Opava
Kotěra – Zeman, Pimpara, Vaněk, Leibl – Peterka, Miskovič (74. Výborný) – P. Pilík, Jindráček, Procházka (62. Kacafírek) – Matějka. Trenér: Jiří Skála.

Fendrich – M. Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž – Schaffartzik – Kayamba (86. Mozol), Zavadil (46. Jursa), Zapalač (68. Jurečka) – Smola, Kuzmanović. Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 47. Miskovič, 87. Pilík – 4. a 55. Kuzmanović, 5. Zeman (vlastní), 71. Stříž, 84. Kayamba.
Rozhodčí: Jílek – Kříž, Kubr.
ŽK: Leibl (Ústí).

Diváci: 935
+16+16+16

Opavští začali parádně. Uběhly sotva čtyři minuty, když Zavadil nádherným pasem rozběhl Kuzmanoviće, který zprava upaloval sám na Kotěru a parádní střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre.

Hned vzápětí rychlonohý Kayamba obešel svého hlídače, poslal prudký centr před bránu Army a Zeman si střílený pas srazil do brány – 0:2. Zbytek prvního poločasu nabídl vyrovnaný fotbal. Ústečtí mohli snížit, když Matějka předal míč Procházkovi a ten po pohledné kombinaci vypálil vedle levé tyče.

Do druhé půle nastoupila Opava s vynucenou změnou v sestavě. Pavla Zavadila, kterého zabrzdila bolest v koleni, nahradil Jursa. Ten musel hned v úvodu druhého poločasu přihlížet situaci, kdy Miskovič vlétl do vápna a razantní střelou bez přípravy snížil.

Dal se očekávat tlak domácích, jenže ten v 55. minutě otupil Kuzmanović skvostnou trefou pod břevno ústecké brány. Na hřiště se v průběhu druhé půle dostal také Jurečka, který sice zbrzdil nadějný brejk, ale udržel balon, který přes Jursu doputoval ke Kayambovi. Opavský štírek dokázal z tísně odcentrovat na hlavu Stříže a ten hlavou usměrnil balon do sítě – 1:4.

Na opačné straně Pilík solidním centrem našel Kacafírka, jehož hlavičkový pokus lízl břevno. Pak ale dotáhl jeden z rychlých brejků do konce Kayamba. Na jeho tečovanou ránu totiž domácí gólman nedosáhl. V závěru Pilík už jen korigoval skóre na konečných 2:5. Slezský FC se tak minimálně do sobotního večera bude hřát na čele Fortuna národní ligy.