Ústí n. L.
SFC Opava – Vítkovice 3:0

Slezský FC třikrát udeřil v závěru a zlomil duel s Vítkovicemi

25.1.2017, autor Redakce
Opava – Máme tady první opavskou radost v přípravě. Borci ze Slezského FC na umělé trávě v Kylešovicích nedalekého rivala z Vítkovic v poměru 3:0. O výsledku rozhodla poslední desetiminutovka zápasu.
příp., středa 25.1.2017, 11:00
SFC Opava SFC Opava
3:0
Vítkovice Vítkovice
Opava, I. poločas: Fendrich – Simerský, Radić, M. Helebrand – Hrabina, Rychlý, Janetký, Čelůstka – Grussmann, Jurečka, Zapalač.
II. poločas: Godula – Farský, Rychnovský, Žídek, M. Helebrand – Schaffartzik – Grussmann (65. Janetzký), Mozol, Pavelka – Jurečka, Adamovský. Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 82. z pen. Schaffartzik, 86. Janetzký a 89. vlastní (Vítkovice).

Trenér Roman Skuhravý nasadil do hry dvě jedenáctky. Ta první zkoušela nový herní styl, druhá hrála v klasickém rozestavení. V úvodní pětačtyřicetiminutovce to ze strany Opavy příliš dobré nebylo.

„Chyběl mi tam pohyb a také radost z fotbalu,“ povzdechl si trenér Slezanů Roman Skuhravý. „Navíc v naší hře byla spousta nepřesností,“ dodal.

Po přestávce se obraz hry změnil. Opava měla více ze hry a v závěru udeřila. Po faulu na Jurečku se kopala penalta, kterou Schaffartzik proměnil. Následně vyraženou střelu Mozola dorazil do sítě Janetzký, třetí branku si pak Vítkovice daly samy.

„Nedostali jsme gól, to byl hlavní úkol. Ve druhém poločase mě potěšilo, že nám zafungoval mix čtyř zkušených hráčů a dravého mladí. Některé akce měly dobré parametry,“ uzavřel Skuhravý.