Opavský B-tým porazil Kravaře

23. 3. 2013

Opavský B-tým dnes místo odloženého startu divize sehrál přípravné utkání s Kravařemi. Svěřenci Jana Hrušky se radovali z vítězství 4:2.

První šanci zápasu si po pěkné kombinaci připsal Radzinevičius, který z osmi metrů střílel nad bránu.

V 21. minutě se opavský tým ujal vedení, když se po rohovému kopu Binara prosadil hlavou na zadní tyči Mrůzek.

Po půlhodině hry se do příležitosti dostal Němec, ale brankáře Hladkého neprostřelil. O minutu později se Němec proměnil v nahrávače, ale po jeho centru nastřelil Mrůzek tyč.

Opavský B-tým navýšil své vedení v 37. minutě po trestném kopu Binara, který zakončil střelou ze 16 metrů Kašný.

Do druhého poločasu vyběhla výrazně obměněná sestava. Chvíli po zahájení druhého dějství nový muž na hřišti Gebauer zvýšil tečovanou střelou do protisměru brankáře na 3:0.

Kravaře snížily stav v 70. minutě po povedeném protiútoku, když centr zprava poslal Baranek pod břevno opavské branky.

Opavský brankář Minarčík musel do akce po trestném kopu soupeře, úspěšně si poradil i s dorážkou Villaschka.

V 80. minutě se po prostrčení Jukla dostal do šance Továrek, který střelou kolem brankáře vstřelil čtvrtý opavský gól.

Na druhé straně se v závěru do dvou šancí dostal Bitomský. Jeho první střelu zlikvidoval Minarčík, v 86. minutě se však hostující hráč prosadil a snížil na 4:2.

Závěrečnou šanci zápasu si připsal Továrek, který po dlouhém sprintu chtěl přehodit golmana, jeho střela však minula levou tyč.

„Utkání bylo velmi dobrou přípravou, mohli jsme prostřídat dvě sestavy. Z naší strany byl lepší ten první poločas, kdy jsme územní převahu přetavili díky standardkám ve vedení, ve druhé půli se více osmělil i soupeř, ale my jsme si vítězství pohlídali,“ řekl k utkání trenér Jan Hruška.

SFC Opava "B" – SK Kravaře 4:2 (2:0)
Branky: 21. Mrůzek, 37. Kašný, 47. Gebauer, 80. Továrek – 70. Baranek, 86. Bitomský.

Sestava B-týmu

1. poločas: Štencel – Pomp, Hrabina Michal, Moravec, Šrom – Mrůzek, Binar, Kašný, Němec – Radzinevičius, Jukl.
2. poločas: Minarčík – Drexler, Uvíra, Kuděla, Šrom – Jukl, Binar, Vybíral, Němec – Gebauer, Továrek.