Žáci U12 vezou stříbro z turnaje v Bílovci

28. 1. 2014

V neděli odehráli žáci Slezského FC Opava kategorie U12 další halový turnaj. V Bílovci nasadili Opavští hned dva výběry. Červené mužstvo skončilo druhé, žlutý tým obsadil celkově osmou pozici.

Turnaje se zúčastnilo 10 mužstev, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti, kde vítěz skupiny hrál rovnou finále. Tým červených ve skupině porazil všechny své soupeře, a se skóre 20:5 tak postoupil rovnou do finále.

Žlutým se tolik nedařilo a mezi týmy Bílovce B, Vítkovic A, Vsetína a Hlučína obsadil až 4. místo, kdy mu chyběla jedna výhra k utkání o třetí místo. Nutno dodat, že výkony týmu mohly být lepší. Žlutý tým tedy nakonec obsadil až osmou pozici.

Naproti tomu červení se po vynikajících výkonech ve skupině utkali ve finále s týmem Vítkovic. Slezský FC od první minuty vedl zásluhou Gargoše a prakticky po celou dobu finále diktoval tempo hry. Vedení držel ještě šest minut před koncem, jenže dva slepené góly během jedné minuty otočily stav finále a Opava i přes několik šancí už nedokázala vyrovnat. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Matěj Silber z týmu červených.

„I přes druhé místo si neskromně troufnu říct, že červený tým předváděl ve finále i během celého turnaje nejlepší hru ze všech týmů a kluci zaslouží velkou pochvalu, protože některé akce byly moc pěkné a hlavně fotbalové,“ pochvaloval si trenér opavských mladíků Radim Maloch.