oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.6., příp.
SFC Opava 
od 15:00
 Vítkovice
Rozhovor – Jaroslav Svozil

Opava mi sedla. Už se těším na Sokolov, přiznává Svozil

07.03.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Opava – V neděli jde Slezský FC do akce. V základní sestavě Opavy proti Sokolovu by neměla chybět ani zimní posila Jaroslav Svozil. Odchovanec Sigmy Olomouc v přípravě naznačil, že bude velkým přínosem. Brzy se zabydlel v obou herních systémech, které chce trenér Skuhravý do hry aplikovat.

„Když se podívám kolem sebe, vidím spoustu nebezpečných týmů. Náš náskok není velký. Na ligu myslí více družstev, podle mě ani Hradec není bez šance. Všechno ale máme ve svých rukou. Týmy pod námi budou bojovat na sto procent, my musíme na sto dvacet,“ vzhlíží k jarní části Jaroslav Svozil. „Vstup do soutěže se nám o týden posunul, o to více se do Sokolova těšíme,“ podotýká fotbalista, který do Slezska zamířil ze Znojma.

Opava je velkým favoritem celé soutěže. „Musíme jít zápas od zápasu. Dívat se dopředu nebo kolem sebe a něco smýšlet, je cestou do pekel. Je potřeba se soustředit sami na sebe. My to zvládneme,“ pousmál se bývalý mládežnický reprezentant.

Slezané v generálce porazili Skalici, navíc s nulou vzadu, ve svém posledním přípravném duelu ale dostali tři góly od žilinské rezervy. „Velké pozitivum vidím v tom, že se nám podařila generálka zvládnout s nulou. Defenzívu jsme v přípravném období hodně rozebírali. Chceme být více koncentrováni směrem dozadu, což se nám začalo dařit. Herně jsme se zvedli. Žilinu bych neřešil, nebyli jsme kompletní,“ podotkl Jaroslav Svozil.

Trenér Skuhravý tým naučil hrát dvěma herními systémy. „Na začátku to bylo nové, přiznávám. Ale nyní už to máme zažité. Myslím si, že oba mají určité výhody, osobně se nebráním ničemu. Tříobráncový je náročnější, ale zvykl jsem si. Do ofenzivy jsme díky tomu silnější a kreativnější,“ pochvaluje si odchovanec olomoucké Sigmy.

Na začátku si fotbalista s ligovými zkušenostmi stěžoval na to, že mu chybí fyzická kondice. „Řeknu to tak: Ještě bych potřeboval nějaké věci zlepšit. Každý se může pořád posouvat dál. Každopádně už se cítím podstatně lépe, což si myslím, že je vidět i na hřišti,“ uzavírá Jaroslav Svozil.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies