Slezský vyhrál i podruhé. Valmez schytal sedmičku.

Slezský FC Opava
7:0 (3:0)
Valašské Meziříčí

Statistiky

Branky: 11´ Kramář, 25´ Hranoš, 36´ Janjuš, 82´ Rataj, 85´ Rataj, 87´ Dostál, 90´ Vincour

Fojtíček (46. Rolný) - Isaah (56. Vincour), Vrána (71. Klejnot), Pejša, Ščudla - Tsykalo, Žídek, Janjuš, Kramář (46. Janoščín), Šeba (71. Dostál), Hranoš (71. Rataj)

O P A V A - Slezský v krátkém sledu za sebou odehrál druhé přípravné utkání. Výrazně omlazená sestava si ale s Valašským Meziříčím poradila přesvědčivým výsledkem 7:0. Dvakrát se do statistik zapsal Rataj, svou premiérovou trefu přidal šestnáctiletý Hranoš.

Opavští fotbalisté do druhého přípravného utkání vstoupili ve výrazně obměněné sestavě. První příležitost ukázat se trenérskému štábu v zápase dostali Vrána a Isaah. Na herním dojmu to však nebylo znát. Slezský od prvních minut diktoval tempo hry a byl dominantní na míči. Hned v 6. minutě mohl aktivitu přetavit v gólovou radost střílející Hranoš. Jeho střela však ještě cíl nenalezla. O pět minut později se však už opavští radovali, když Šeba dokázal prostrčit na Kramáře, který poslat SFC do vedení. Kramář se mohl do statistik utkání výrazně zapsat po druhé ve 20. minutě. Jeho zakončení po rohovém kopu však brankou neskončilo. Obrovskou příležitost měl také Žídek, který přesně mířenou střelou ze standardní situace vystrašil brankáře Valašského Meziříčí. Gólový stroj opavští mladící spustili v závěrečné dvacetiminutovce, když se nejdříve prosadil svou premiérovou trefou v A-týmu teprve šestnáctiletý Hranoš, a poté také Janjuš. Zejména branka Janjuše byla povedená. Předcházela jí totiž kombinace takřka do prázdné brány.

Do druhého poločasu došlo v opavském kádru ke dvěma změnám. Bezchybného Fojtíčka nahradil Rolný, a Kramáře na hřišti nahradil Jiří Janoščín. Na začátku druhé půle byl aktivní zejména Adam Ščudla, ale k vážnějšímu ohrožení brány hostů to nevedlo. Hra se pomalu vyrovnala a v prvních patnácti minutách se z utkání vytratily významnější šance. Od 65. minuty ovšem opavští opět zabrali na vyšší rychlostní stupeň a obrana Valašského Meziříčí byla pod enormním tlakem. Nejprve nastřelil Hranoš tyč, poté Janjuš selhal ve vyložené šanci a Tsykalo neproměnil svou střelu na vzdálenější tyč. Svou šanci neproměnil ani Tomáš Rataj, který akrobaticky zakončoval Ščudlův centr. Rataj se prosadil až v samotném závěru poločasu, když během tří minut dokázal vstřelit dvě branky. Triumf korunovali ještě v úplně posledních minutách Dostál s Vincourem, a Slezský FC tak Valašské Meziříčí porazil výrazně, 7:0.