Slezský vyhrál derby a připisuje důležité tři body

Branky: 18. Vincour, 61. Rataj - 3. Akinyemi

ŽK: 44. Omale, 54. Kopečný - 8. Memič, 83. Bartl, 87. Budinský

Lasák - Helebrand, Tsykalo, Vincour, Kadlec - Rychlý, Omale, Kopečný (68. Bílek), Haitl (75. Gorčica), Ščudla - Rataj (68. Rybička)

MFK Karviná

Neuman - Soukeník, Krčík, Žídek (15. Antovski), Bederka - Boháč (87. Teplan), Budinský, Mikuš, Málek (46. Bartl), Memič (68. Ezeh) - Akinyemi (68. Papadopulos)

Slezský si v domácím prostředí vyšlápl na vedoucí Karvinou. Výhrou tak konečně zlomil dlouhou sérii bez vítězství. O zisku plného počtu bodů rozhodli svými góly Vincour a Rataj. Pro Vincoura to zároveň byla první trefa v opavském dresu.

Slezské derby začalo v ostrém tempu. První se do šance dostali karvinští, když dokázali odcentrovat z pravé strany hřiště. Na centr se nejvýše vyšplhal Akinyemi a hlavou prostřelil Lasáka. Karvinští se tak ve třetí minutě ujali vedení 0:1. Opavští se pokusili o odpověď v 17. minutě, kdy měli výhodu rohového kopu. S tím si ještě dokázala obrana Karviné poradit. K centru se však dostal Haitl, který našel na zadní tyči Tsykala. Ten hlavou míč usměrnil za záda Neumana. Celou situaci pojistil Vincour, který doklepnul míč za brankovou čáru a opavští tak v 18. minutě slavili vyrovnávací branku. Ve 40. minutě nařídil rozhodčí pokutový kop proti domácí Opavě. S tou si však dokázal poradit Kryštof Lasák, který vystihl stranu a výborným zákrokem vyrazil míč před sebe. Střílející Málek se ještě sice dostal k odraženému míči, ale naštěstí pro opavské mířil jen na tribunu H. Opavští v závěru prvního poločasu čelili tlaku Karviné, ale ten i díky zákroku Lasáka dokázali přečkat

V úvodu druhého poločasu zahrozili opavští z rohového kopu. Obrana karvinských však dokázala náporu odolat. V 55. minutě se do slibné příležitosti dostal Rataj, který získal odražený míč. K přímé střele se však přes hradbu těl nedostal. V 56. minutě se do úniku dral Memič. Jeho střela mířila mimo tři tyče. V 57. minutě vyslal Rychlý do úniku Rataje. Ten sice dokázal uvolnit, ale jeho nahrávka pod sebe Kopečného nenalezla. V 59. minutě se po sraženém centru Haitla dostal ke střele Rychlý. Střelu z voleje však brankář Neuman dokázal vytěsnit na roh. V 62. minutě dokázal obraně Karviné uniknout Ščudla, který předložil míč Ratajovi. Ten se proti vyběhnutému Neumanovi neukvapil a lobem jej dokázal překonat. Slezský se tak v 62. minutě ujal vedení 2:1. Karviná vzápětí mohla srovnat. Lasák však dokázal na dvakrát zneškodnit zakončení karvinských. V 69. minutě byl blízko ke třetí brance Rychlý. Jeho střelu však dokázal zneškodnit Neuman. V 68. minutě zároveň nastoupil ke svým prvním minutám také Petr Rybička. V závěrečných minutách se snažili karvinští hrozit zejména z nákopů. S těmi si však Lasák dokázal poradit.