2004–2005: Krajský přebor

Slezskému FC podalo pomocnou ruku město Opava a klub tak mohl hrát alespoň krajský přebor. Po těžkém pádu na zem se v Opavě začal budovat nový tým. Do klubu se vrátilo několik významných osobností, které přispěly k jednoznačnému vítězství v krajském přeboru. Z fotbalového hlediska to znamenalo téměř kompletní výměnu kádru, jediným profesionálním hráčem v klubu zůstal Jiří Bobok. S minimálním časem na přípravu byl v rychlosti složen nový tým.

Kádr byl z většiny tvořen mladými hráči, ale krajský přebor si zahrály také zkušenější osobnosti. V tomto momentu se ukázalo, že opavský fotbal se může spolehnout na muže se silným vztahem ke klubu, kteří neváhali s pomocí a byli ochotni působit na amatérské úrovni. Do klubu se vrátili pamětníci prvoligové éry Jaroslav Kolínek a Jan Pejša, v klubu zůstal také Dušan Půda. Jako hráč se v dresu Slezského FC v několika zápasech objevil také jeho bývalý trenér Pavel Hapal. Z lavičky všemu šéfoval další navrátilec Petr Žemlík, pro něhož to byla už 4. trenérská štace v opavském klubu.

Od začátku ročníku bylo zjevné, že tento tým má na mnohem vyšší úroveň. Soupeři se nemohli Slezskému FC v tomto složení rovnat. Suverénní Opava nastřílela 105 gólů a ve 30 zápasech ztratila body pouze dvěma remízami. Po jednoznačném vítězství v krajské soutěži se vedení díky sponzorům podařilo odkoupit druholigovou licenci od Kroměříže. Slezský FC tak čekal skok o tři úrovně nahoru.

Kapitoly historie: