Plot legend

Interaktivní projekt Plot legend, je poctou pro legendy opavského fotbalu. Navíc se jedná o projekt, který realizuje klub společně s fanoušky.

Slezský FC Opava je na fotbalové mapě od roku 1907 a od té doby prošel řadou změn, ať už co se týče názvů, hřišť, trenérů nebo hráčů. Není proto divu, že za svou téměř stodvacetiletou historii má ve svých řadách mnoho postav, které jsou spojeny s úspěchy opavského fotbalu, a jsou tak hodny nést status legendy.

V první etapě bylo vyobrazeno celkem pět postav z opavské historie: Alois Sommer, Petr Žemlík, Jindřich Pardy, Jaroslav Kolínek a Zdeněk Pospěch. Do budoucna dojde k rozšíření celého plotu o další významné osobnosti z historie opavské kopané. Tím pádem se fanoušci nemusí bát, že by se nedostalo i na další osoby, které aktuálně na plotu ještě nejsou.

Celý projekt je navíc interaktivní a jednotlivé osobnosti jsou vybaveny QR kódy, kdy po jejich načtení může návštěvník přejít na životní příběhy jednotlivých osob, které jsou umístěny na webu Slezského FC.