Branky: 41. Gorčica, 50. Janoščín, 65. Kadlec, 85. Kadlec - 77. Šindler

Lasák - Kadlec, Tsykalo, Janoščín, Helebrand - Rychlý (71. Kopečný), Bílek (67. Omale), Gorčica, Rataj, Šigut - Yunis (71. Whiffen)

FC Hlučín

Němeček - Lehnert, Hasala, Holzer, Tomšů - Praus, Kovala (46. Buchvaldek), Moučka (46. Levčík), Mládek (46. Zajíček), Wala (46. Šindler) - Smékal

O P A V A - V posledním domácím utkání přípravy si fotbalisté Slezského FC poradili s Hlučínem. Po trefách Kadlece, Janoščína a Gorčici zvítězili 4:1.

Slezský vstoupil do utkání aktivně, když si hned ve druhé minutě vytvořil zajímavou příležitost. Bílkova střela však branku Hlučína minula. O minutu později měli domácí svou další příležitost, když po rohovém kopu hlavičkoval Yunis. Jeho zakončení však branku minulo. K prvnímu ohrožení opavské brány se dostal Hlučín v 6. minutě po rohovém kopu. K vážnější situaci v Lasákově území to však nevedlo. Ve 12. minutě mohl otevřít skóre Rataj. Jeho střelu brankář kryl a dorážející Šigut si poté pomohl faulem. Během následujících minut byli opavští aktivnější. Hlučín se naopak pokoušel hrozit především z brejků. Šancí však k vidění na obou stranách moc nebylo. Čekání na šanci prolomil ve 41. minutě Adam Gorčica dělovkou zpoza velkého vápna. Jeho rána zapadle přesně k tyči a Slezský se tak ujal vedení 1:0. Ve 43. minutě se o slovo přihlásil hlavičkující Yunis. Na hlučínského brankáře však nevyzrál. Opava tak v poločase nad Hlučínem vedla 1:0.

Do druhého poločasu vlétli opavští s plnou vervou. Ve 49. minutě nejprve hlavičkoval Tsykalo. Z další akce pak střílel Kadlec. Oba pokusy však brankář Hlučín dokázal pokrýt. Završení tlaku domácích přišlo v 50. minutě, kdy si na Šigutův centr naskočil Janoščín a dopravil míč do sítě. Slezský se tak ujal vedení 2:0. Slezský pokračoval v dobrém výkonu i nadále. V 55. minutě trefil po Ratajově sklepnutí tyč Jakub Yunis. Kadlece pak vychytal brankář. Ten si spravil chuť v 65. minutě, kdy protlačil míč do sítě a zvýšil tím vedení opavských na 3:0. V 66. minutě pak Lasák konečky prstů vytěsnil střelu na jeho vzdálenější tyč. Opavská obrana se nepoučila a po ztrátě míče v 77. minutě inkasovala. Střídající nová akvizice z Prostějova, Solomon Omale se o slovo přihlásil v 79. minutě, kdy jen těsně nedosáhl na centrovaný míč, který by uklízel na zadní tyči do prázdné brány. Na konečných 4:1 v závěru upravil ještě Jan Kadlec svým druhým přesným zásahem v utkání. Slezský tak v posledním domácím utkání přípravy zvítězil nad Hlučínem 4:1.