DSV Leoben
1:3 (0:1)

Branky: 31. Yunis, 65. Yunis, 76. Rataj

Fojtíček (58. Lasák) - Kadlec (65. Šeba), Vincour (65. Janoščín), Bílek (46. Ščudla), Helebrand - Macháček, Whiffen (65. Klejnot), Rychlý (46. Gorčica), Kopečný (65. Tsykalo), Šigut (65. Rataj) - Yunis (80. Pejša)

O P A V A - Fotbalisté SFC zakončili své soustředění v Rakousku vítězně. Nad třetiligovým DSV Leoben zvítězili po brankách Yunise a Rataje jednoznačně 3:0.

Slezský začal utkání aktivně. Hned v osmé minutě se do zakončení hlavou dostal Rychlý. Jeho pokus ale brankář DSV vytěsnil. Do další šance se opavští dostali ve 22. minutě. Do samostatného úniku se dral Šigut. Jeho zakončení ke vzdálenější tyčí ale domácí brankář přečetl. K prvnímu ohrožená opavské brány se domácí propracovali až ve 27. minutě. Střela z hranice velkého vápna ale Fojtíčka nemohla ohrozit. Skóre se poprvé měnilo ve 31. minutě. Bílkův nadýchaný centr po rohovém kopu hlavou umístil Yunis, a opavští se tak ujali vedení. Leoben se pokusil odpovědět ve 38. minutě, opavská obrana však byla proti a střelu zablokovala. Skóre nezměnila ani opavská standardní situace ze 41. minutě. Opavští tak po první půli vedli 1:0.

Začátek druhého poločasu byl o poznání vyrovnanější. Územní převahu však stále drželi Slezané. Do prvního ohrožení domácí brány se ale dostali až v 60. minutě. David Macháček natáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti, ale jeho střela jen těsně minula pravý horní roh branky. O tři minuty později se krásnou akcí blýskl Samuel Šigut, který se individuálně uvolnil a poslal přesným pasem do brejku Yunise. Ten ale zakončit nedokázal. Nemuselo ho to však mrzet, protože se dokázal podruhé v utkání prosadit o dvě minuty později. Sklepnutí od Whiffena umístil přesně mimo dosah domácího brankáře. Na 3:0 poté po průnikové přihrávce Šeby v 76. minutě zvýšil Rataj. DSV v samotném závěru ještě dokázalo korigovat stav utkání na konečných 3:1 pro Opavu. SFC tak soustředění v Rakousku zakončil vítězstvím.