Slezský ve druhém přípravném utkání prohrál s Líšní

SK Líšeň

Statistiky

Branky: 15. Černín, 41. hosté, 57. hosté - 42. Kopečný

Číž (46. Fojtíček) - Tadic (33. Kopečný), Kojic (33. Helebrand), Janoščín (77. Boafo), Hýbl (46. Kadlec) - Dostál (46. Šigut), Whiffen (46. Omale), Ondráček (68. Pejša), El Kassah (46. Rychlý), Chickbo (46. Haitl) - Rataj (56. Blatný) (72. Višňa)

Slezský nenavázal na remízu se Slováckem a ve druhém přípravném utkání prohrál v Kravařích s Líšní 1:3.

Slezský vstoupil do utkání s Líšní v notně pozměněné sestavě oproti úternímu utkání se Slováckem a na začátku utkání to bylo znát. Líšeň byla od začátku utkání aktivnější, více na míči a dostávala se do náznaků šancí, přičemž zejména její pravá strana dělala opavským problémy. Územní převahu dokázala Líšeň zúročit v 15. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal k dorážce Černín a poslal hosty do vedení. Po první brance se obraz hry příliš nezměnil a Líšeň byla i nadále lepším celkem. Opava se na to pokusila reagovat střídáním, když Tadice s Kojicem nahradili ve 33. minutě Helebrand s Kopečným. Tlak brněnského celku se tímto tahem podařilo mírně otupit, nicméně ve 42. minutě se hostujícím hráčům povedlo vedení navýšit, když využili ztráty domácího celku a prostřelili Číže. Opavští fotbalisté v prvním poločase byli nebezpeční zejména ze standartních situací a po jedné z nich se jim povedlo v závěru prvního poločasu snížit, když střílenou přihrávku Janoščína dokázal umístit do hostující branky Kopečný.

Do druhého poločasu vstoupil Slezský s řadou změn v sestavě a na herním projevu domácího celku to bylo znát. V úvodu druhé půle tak byli opavští více na míči, nicméně k vyrovnání to nevedlo. Naopak na druhé straně udeřili hosté, kteří se prosadili střelu z hranice vápna. Snížení pak měl okolo v šedesáté minuty na hlavě Kadlec, nicméně jeho hlavička těsně minula pravou tyč hostující branky. V 78. minutě měli opavští dobrou šanci ke snížení, ale nedokázali prostřelit bránící hráče hostí. Do konce utkání pak již žádná větší šance k vidění nebyla a Líšeň si tak z Kravař odvezla výhru.