Slezský pěti góly udolal Jastrzebie

5. 7. 2023
5:4 (2:1)
GKS Jastrzebie

Branky: 12. Dostál, 43. Kopečný, 47. Provazník, 64. Helebrand, 89. Ondráček - 45. Klosowicz, 53. Koki, 69. Koki, 72. Kozlowski

Číž (69. Thimel) - Hýbl, Janoščín (46. Pejša), Pejša, Kopečný (55. Ondráček) - Gorčica (46. Whiffen), Dostál (60. Kadlec), Blecha, Haitl (73. Vladař) - Vaněček (46. Rataj), Provazník (60. Velička)

O P A V A - V gólově bohatém utkání si Slezané nakonec poradili se svým polským soupeřem 5:4 a připsali si tak první vítězství v přípravě na novou sezonu.

Ve čtvrté minutě se do první šance utkání dostali opavští, když po pravé straně unikal Hýbl. Jeho centr však mířil až příliš vysoko nad nabíhajícího Kopečného. V 11. minutě už opavský útok slavil úspěch. Filip Blecha si výborně všiml nabíhajícího Dostála a přesnou přihrávkou ho vyzval k úniku. Ten si poradil s brankářem a lobem poslal Slezany do vedení. Opavští se přes své ofenzivní šance dostávali pod tlak svými nepřesnostmi v rozehrávce. Jedné takové mohli hosté využít ve 20. minutě. Zakončení jednoho z útočníku Jastrzebie však postrádalo přesnost i razanci. Ve 24. minutě už byli hosté na dosah vyrovnání. Střelu z bezprostřední vzdálenosti však dokázal Číž zlikvidovat pohotovým zákrokem. O dvě minuty později mohl vedení opavských zvýšit opět aktivní Dostál. Jeho střela po Gorčicově přihrávce však mířila jen těsně vedle levé tyče. Ve 34. minutě si prohodili role autoři první branky. Dostál v roli nahrávajícího vybídnul ke skórování Blechu. Ten z otočky ovšem trefil jen dobře postaveného brankáře hostí. Do největší šance se hosté dostali ve 36. minutě. Střelu do odkryté brány však včasným skluzem dokázal zablokovat Hýbl. Ve 43. minutě se už opavští nemýlili. Odražený míč po přímém kopu do sítě dorazil nikým nehlídaný Kopečný. O minutu později se mohli opavští radovat znovu. Gorčicova tvrdá rána ze střední vzdálenosti skončila jen na rukavicích brankáře, který ji vyrazil na rohový kop. V samotném závěru prvního poločasu dokázali ještě hosté snížit skóre utkání. V poločase tak opavští vedli 2:1.

Po změně stran se dokázali prosadit opět opavští. Přímý kop Hýbla ještě dokázal brankář vyrazit. Na následnou dorážku Provazníka byl však krátký. V 52. minutě čelil Lumír Číž pokutovému kopu. Dokázal vystihnout stranu a skvělým zákrokem ji zneškodnit. Stav zápasu tak zůstal neměnný. O minutu později už Číž kapituloval. Kopečný mu zastínil střelu a ta mu propadla za záda. Jastrzebie tak v 53. minutě snížilo stav utkání na 3:2. O další minutu později se o slovo přihlásil střídající Rataj. Jeho střela na vzdálenější tyč nadělala brankáři potíže, nicméně ji dokázal vytěsnit na rohový kop. Slezský ve druhém poločase prostřídal několik hráčů, stále si však udržoval svou aktivitu v útočné části hřiště. Tu v další branku proměnil v 66. minutě Helebrand, který si nejvýše naskočil na rohový kop. Slezský tak opět polskému soupeři odskočil na rozdíl dvou branek. Dvougólový rozdíl však vydržel jen do 71. minuty, kdy se hosté dokázali prosadit po samostatném úniku. O tři minuty později už Jastrzebie dokázalo utkání vyrovnat. V 85. mohl vrátit vedení na stranu opavských střídající Velička. Jeho zakončení v pádu ale jen těsně minulo pravou tyč. O minutu později na stejnou stranu zakončoval hlavou Kadlec. Jeho hlavičku však brankář dokázal vytěsnit na rohový kop. K závěrečnému tlaku se dostalo také Jastrzebie. V 86. minutě se však žádný ze zakončujících nedokázal prosadit přes dobře blokující obranu. Slezané se přeci jen dočkali páté branky. V 89. minutě se nejprve snažil prosadit Velička. Na jeho střelu ještě brankář vyzrál, na dorážku Ondráčka už nikoliv. Slezský nakonec vybojoval vítězství 5:4.