1:4 (0:1)

Branky: 63. TJ Start Brno - 24. Kostka, 47. Gorčica, 75. Ondráček, 78. Velička

Chmiel, Papež, Kabelka, Avdič, Sedlo, Pařízek, Šumbera, Kaláb, Vantuch, Havlín, Zikl

Richter (46. Číž) - Kostka (59. Pejša), Helebrand (59. Kopečný), Janoščín (59. Blecha), Kadlec (59. Hendrych) - Gorčica, Omale, Hýbl (63. Ondráček), Whiffen - Velička, Vaněček (77. Jaroszek)

O P A V A - V generálce na FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU Slezský zvítězil v Brně proti tamnímu TJ Start 4:1.

Slezský vstoupil do utkání aktivněji a na hřišti v úvodních minutách určoval tempo hry. Dostával se také do zajímavých situacích díky dobré kombinační hře zejména po obou krajích hřiště. Byli to však domácí Brňané, kteří mohli jít po nedorozumění opavské obrany do vedení. Celou situaci však dokázal zachránit Richter, který si na dvakrát poradil se zakončujícím střelcem. Opavská odpověď přišla záhy. Z rohového kopu se míč snesl až na hlavu Helebranda, který však bránu přestřelil. Opava však nepolevovala a mohla slavit první úspěch, když se ve 24. minutě snesl míč až ke Kostkovi, který se efektně nůžkami dokázal prosadit. O dvě minuty později si Whiffen s Vaněčkem poradili s obranou Brna a druhý jmenovaný se dostal k zakončení uvnitř pokutového území. Brankář Brna ale jeho střelu dokázal vyrazit mimo tři tyče. Ve 38. minutě se do zakončení dostal Hýbl, kterého v náběhu našel Janoščín. Jeho střela z voleje ale skončila jen na rukavicích brněnského brankáře.

Po změně stran se krásnou sólo akcí blýskl Adam Gorčica. Po chybě Brna ve středu hřiště si dokázal povodit obranu a nekompromisně zakončit k pravé tyči. Opavští mohli přidat další branky, jenže Velička i Vaněček nemířili přesně. Přišel tak trest v podobě inkasované branky, když v 63. minutě se odrazil míč k jednomu z brněnských a ten nedal Čížovi šanci. Opavští však stále neustávali ve své aktivitě a neustále zatápěli brněnské obraně. V 72. minutě se do slibné příležitosti dostal Omale, který hlavou zakončoval jen do rukavic brankáře. Celou situaci si Omale zopakoval z následného rohového kopu. Chmiela v bráně však nepřekonal i na podruhé. V 74. minutě po sklepnutí Ondráčka zakončoval Vaněček. Jeho střela však mířila příliš vysoko. O minutu později se již stav zápasu měnil. Ondráček se dostal k odraženému míči a nekompromisně zakončil. Opavští si tak vzali zpět dvougólové vedení. Opavští si v následujících minutách otevřeli střelnici, když v se v rozmezí tří minut prosadili Ondráček a Velička. V 87. minutě mohl pátou branku přidat Kopečný, který si narazil míč s Jaroszkem. Jeho střelu zpoza vápna ale dokázal brankář pokrýt.