Slezský i přes své šance padl v Příbrami

2. 8. 2023
Redakce
FK Příbram
1:0 (0:0)
Slezský FC Opava

Statistiky

Branky: 70. Nečas

ŽK: 68. Haitl, 83. Ondráček

FK Příbram

Melichar - Fišl, Jahic, Vott (69. Jandera), Dudl - Nečas (90. Nkwinga), Antwi, Matoušek (85. Biricz), Hušbauer, Nsunzu (69. Krch) - Wágner

Slezský FC Opava

Richter - Kopečný, Helebrand, Janoščín, Hýbl - Blecha, Omale (77. Vincour), Haitl, Ščudla (71. Whiffen), Ondráček - Rataj (66. Marzuq)

O P A V A - Slezský nedokázal využít svých šancí na vstřelení gólu a prohrál brankou Nečase ze 70. minuty.

O první šanci utkání se postarali opavští již v 6. minutě. Na centrovaný míč Hýbla si nejvýše naskočil Kopečný a jeho hlavičku s obtížemi vytáhl nad břevno až brankář domácíh Melichar. Následující dva rohy další nebezpečí pro příbramskou obranu nepřineslo, ačkoliv se v dobrém prostoru dostal k hlavičce Omale. Jeho zakončení však postrádalo gólové parametry. Ve 14 minutě se po centru Ščudly patou snažil prosadit Rataj, ale jeho pokusil mířil těsně vedle pravé tyče. O dvě minuty později po nákopu Ščudly unikal Rataj, který se s míčem dostal až do šestnáctky, kde však jeho pokus zablokovali domácí obránci. První vážnější ohrožení Richterovi brány přišlo z hlavy Wágnera v 31. minutě. Jeho zakončení však mířilo nad opavskou bránu. Ve 38. minutě centroval Nzunsu. Antwi se už po míči natahoval, ale Richter jeho hlavičku znemožnil včasným výběhem z brány. Ve 40. minutě zahrávali domácí rohový kop, který dokázali prodloužit směrem k Wágnerovi, který čekal na zadní tyči. Nicméně Omale včasným skluzem odklidil míč do bezpečí.

Hned z kraje druhého poločasu se do dobré příležitosti dostal Blecha, ale svou střelu z hranice velkého vápna poslal pouze doprostřed brány, kde byl připravený Melichar. V 55. minutě se o střelu ze střední vzdálenosti pokusil jeden z příbramských hráčů, nicméně jeho prudká rána atakovala jen bannery za opavskou bránou. V 56. minutě se po dobré kombinaci dostal ke střele Vott. Jeho pokus ale rozvlnil jen boční síť opavské brány. Následně byli znovu aktivnější opavští, kteří si dokázali vytvořit i několik závarů, nicméně k většímu ohrožení domácí branky se nedostali. A tak se v 74. minutě dokázali prosadit domácí. Opavští ztratili míč na útočné polovině, domácí se vydali do rychlého brejku, který gólově vyřešil Nečas a poslal domácí do vedení. Opavští se snažili o vyrovnání a v 80. minutě centroval Hýbl na střídajícího Marzuqa, který ale na míč nedosáhl. V 82. minutě se znovu dostali domácí do brejku, k míči se dostal opět Nečas, ale Richter skvěle vyběhl a dokázal jeho pokus zneškodnit. Vyrovnání měl pak v 85. minutě na kopačce Kopečný, kterého ve vápně našel Blecha. Jeho střela na bližší tyč však bránu Melichara minula a opavští se tak z Příbrami vracejí s prázdnou.


sdílet