Slezský poprvé v sezoně doma padl

25. 8. 2023
1:2 (0:1)
SK Sigma Olomouc "B"

Branky: 81. Šigut - 7. Langer, 51. Uriča ŽK: 45. Blecha, 50. Janoščín, 68. Hýbl, 72. Helebrand, 88. Richter - 41. Bednár, 73. Amasi, 79. Digaňa, 88. Spáčil

Richter - Kopečný, Helebrand, Vincour (46. Vaněček), Hýbl - Blecha, Janoščín, Kadlec (60. Ščudla), Haitl (45. Šigut), Ondráček (77. Omale) - Yahaya (77. Rataj)

Digaňa, Uriča, Šíp (77. Uriča), Mikulenka (81. Jaja), Slavíček, Vepřek, Kramář (46. Fiala), Spáčil, Přichystal (46. Amasi), Langer, Bednár

O P A V A - Slezský do utkání se Sigmou nevstoupil dobře a prohrával od sedmé minuty. Hosté přidali po změně stran ještě druhou branku. Samuel Šigut ještě dokázal snížit stav utkání, ale na vyrovnání to nestačilo.

Sigma do utkání vstoupila lépe, když se v páté minutě dral do pokutového území Opavy Denis Kramář. V jeho úniku došlo ke kontaktu, který rozhodčí vyhodnotil jako penaltový. Pokutového kopu se tak v sedmé minutě ujal Langer, který poslal míč na pravou stranu. Richter sice vystihnul směr střely, ale brance zabránit nedokázal. V 17. minutě opavští sahali po vyrovnání. Po standardní situaci se k míči dostal Janoščín, který hlavou hledal Helebranda. Ten však míč ve výskoku jen těsně netrefil. Denis Kramář se k další své akci dostal ve 20. minutě. Jeho únik po levé straně hřiště a následnou střelu však dokázal vyřešit Richter. Olomoučtí byli v dalších minutách aktivnější, ale nedokázali své snažení zúročit přes dobře bránící opavskou defenzivu. Byli to tak Slezané, kteří dostali výhodu v podobě standardní situace z dobré pozice. Tu po secvičeném signálu však nedokázal proměnit Blecha. Do veliké šance se dostal ve 36. minutě Yahaya. Ten však v úniku tváří v tvář Digaňovi na slovenského brankáře nevyzrál. V závěru poločasu se ke střele dostal ještě Jiří Janoščín, ale jeho střela mířila jen těsně vedle tyče.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, když se ve 47. minutě dostal k zakončení po centru Šiguta Ondráček. Jeho zakončení z voleje však bránu Digani minulo. Sigma přesto udeřila podruhé. Z ničeho nic se střelou ze střední vzdálenosti dokázal prosadit Filip Uriča. Sigma se tak v 51. minutě ujala vedení 0:2. V 53. minutě se po rohovém kopu pokusil o snížení hlavou Matěj Helebrand. Jeho pokus však mířil příliš vysoko. Opavští zvyšovali svůj tlak za vyrovnáním, ale k nějaké výraznější brankové příležitosti to nevedlo. V 71. minutě musel naopak vytáhnout další zákrok Richter, který likvidoval střelu Šípa. V 79. minutě byl blízko snížení Rataj, kterého před brankou našel hlavou Omale. Jeho zakončení však obrana Sigmy zblokovala. Snížení se přece jen konalo. Samuel Šigut napřáhl ze střední vzdálenosti a trefil přesně levý horní roh olomoucké branky. Opavští se hnali za vyrovnáním. V 84. minutě se ke střele z otočky dostal Vaněček, jenže míč netrefil ideálně a ten vyletěl jen vysoko nad bránu. Blízko k vyrovnání byl v 87. minutě Rataj, ale minul ze slibné pozice bránu. V 90. minutě už byl míč téměř v bráně, ale z brankové čáry ho ještě stačil odkopnout jeden z olomouckých hráčů. Opavští si v nastaveném čase vytvořili řadu šancí, žádnou z nic však nedokázali proměnit.