Na úvod Tipsport ligy prohráváme s Olomoucí

13. 1. 2024
Redakce
SK Sigma Olomouc
2:0 (2:0)
Slezský FC Opava

Statistiky

Branky: 5. Mikulenka (pen.), 10. Michl

ŽK: Uriča - Pejša

SK Sigma Olomouc

Koutný – Hadaš, Dohnálek, Vepřek, F. Uriča – Cahel, Fabiánek – Michl, Mikulenka, A. Uriča – Kašpárek

Slezský FC Opava

Hafera – Wehowský, Pejša, Vincour, Pawlik – Omale, Haitl, Chládek, Ščudla – Jaroszek, Velička

O P A V A - Slezský zahájil zimní Tipsport ligu první utkáním skupiny D proti B-týmu Olomouce. Po nevydařeném vstupu do utkání však body zůstávají na Hané.

Vstup do utkání byl divoký, když se do první zajímavé příležitosti dostali opavští, kteří se po kombinaci mezi Jaroszkem a Haitlem dostali až do předbrankového prostoru. Následný centr však byl na Veličku příliš vysoký. Ke slovu se tak poprvé dostali olomoučtí, kteří si z protiútoku vynutili penaltu po faulu v pokutovém území. K té se postavil Mikulenka a střelou k pravé tyči nedal Haferovi šanci. O sedm minut později to již bylo o dvě branky, když nejdříve Hafera výborně vyrazil střelu, ale po nedůrazu se k dorážce dostal Uriča, který se již nemýlil. Zbytek poločasu se pak nesl v duchu soubojů ve středu hřiště a fotbalu moc k vidění nebylo. Tuto pasáž hry přetrhnul až Omale ve 37. minutě, který obešel všechny hráče, kteří mu stáli v cestě a vystřelil prudkou přízemní střelu. Ke smůle Slezanů však mířila jen těsně vedle levé tyče. Sigma tak odcházela do kabin za dvoubrankového vedení.

I ve druhém poločase byli olomoučtí aktvinější, ale k výraznějšímu ohrožení brány to dlouho nevedlo. Až v závěru druhé půle se olomoučtí dostali do velké šance. Hafera však dvojzákrokem zneškodnil oba olomoucké střelce. Skóre mohl ještě korigovat Velička, ale proti byl na druhé straně také brankář Koutný.

sdílet