Opava si ve vypjatém utkání poradila s Příbramí

1. 3. 2024
Redakce
Slezský FC Opava
1:0 (1:0)
FK Příbram

Statistiky

Branky: 37. Blecha

ŽK: 26. Málek, 33. Pejša, 56. Kopečný, 74. Haitl, 88. Kadlec - 30. Jahic, 51. Novotný, 90. Antwi

ČK: 89. Maier (mimo hřiště)

Slezský FC Opava

Číž - Hýbl, Pejša, Srubek, Kopečný - Rezek (78. Kadlec), Málek, Blecha, Rataj (89. Helebrand), Přichystal (59. Haitl)- Vaněček (59. Marzuq)

FK Příbram

Melichar (61. Babka) - Fišl, Jahic, Hora (46. Nkwinga), Krch, Hušbauer, Švestka, Dudl (81. Vokřínek), Nečas (73. Fall), Matoušek, Novotný (73. Antwi)

V utkání 17. kola FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY dokázala domácí Opava přehrát nebezpečnou Příbram a vrátit jí tak porážku z podzimu.

V začátku utkání to bylo mužstvo hostů, které bylo aktivnější a drželo častěji míč na kopačkách, k žádným větším šancím to však nevedlo. O první střelu se Příbram pokusila až v deváté minutě, poté co se na středu hřiště uvolnil agilní Hušbauer a vybídl ke střele Matouška, ten však svůj pokus poslal pouze do bránícího hráče domácích. Po deseti minutách hry se osmělil také domácí tým, který si několika centry za sebou dokázal vytvořit tlak. Do největší šance se dostal domácí Rataj, který si naběhl na centr Blechy, bohužel míč mezi tři tyče Melicharovi brány umístit nedokázal. Nedorozumění v obraně Slezského nedokázal ve 23. minutě potrestat hostující Hora, jeho slabý pokus z hranice vápna mířil pouze na dobře postaveného Číže. Hned vzápětí se hosté ocitli ve velké šanci, když z pravé strany centroval Nečas. Jeho akci zakončoval akrobaticky patou obránce Fišl, ten však mířil jen těsně nad břevno domácí branky. Na Málkuv volný kop ze středu hřiště si na zadní tyči nabíhal debutant Pejša, ten ale na přetažený míč nakonec o kousek nedosáhl. První branku utkání vstřelil v 37. minutě domácí středopolař Blecha, který si našel Kopečného centr na přední tyči a šikovně ho hlavou prodloužil až do sítě hostujícího brankáře. Těsně před koncem poločasu bylo v krátkém sledu k vidění snad nějakých šest zablokovaných střel či dorážek. Aktivní byli zejména Filip Blecha s Davidem Vaněčkem. Dvakrát se do zakončení dostal také Miloš Kopečný. Teď stáli při svěřencích Karla Krejčího všichni svatí.

Hosté si do druhého poločasu připravili jednu změnu, kdy mladého Horu nahradil Nkwinga. Byl to právě kamerunský útočník, který se v 53. minutě dostal do slibné šance, když z hranice penalty hlavičkoval obloučkem pod břevno. Opavský Číž si však s nepříjemným balónem poradil a vytěsnil jej na rohový kop. Po tvrdé srážce z úvodu druhé půle si hostující brankář Melichar odnesl zranění a musel předčasně opustit hřiště. Hostující Nkwinga vyslal pas za opavskou obranu. Unikajícího Jakuba Nečase odzbrojil na poslední chvíli čistým skluzem ve vápně vracející se Jaromír Srubek. Hostující Fall oslovil na levé straně velkého vápna Dudla. Jeho dělovku však vyrazil Číž na další roh. Další ze skvělých rohů předvedl příbramský Hušbauer, který doslova posadil míč na hlavu Fallovi. Senegalec však s nabídnutou šancí naložil prachbídně, když z bezprostřední blízkosti minul branku. Závěr utkání byl z obou stran hodně nervózní, když domácí urputně bránili výsledek a hosté se snažili srovnat všemi možnými způsoby. Dění na hřišti nakonec vyústilo i v červenou kartu pro hostujícího trenéra brankařů Maiera, který nedokázal uhlídat své emoce. V samotné koncovce nastavení měla Příbram obrovskou šanci ke srovnání. Na roh si naběhl i hostující golman Babka a byl to právě on, který měl na hlavě vyrovnání, jeho hlavička ale zamířila pouze do tyče Čížovi branky. Neproměněná šance hostů byla posledním momentem utkání, když ihned poté rozhodčí zápas ukončili.sdílet