Z Brna vezeme tři body!

27. 4. 2024
Redakce
FC Zbrojovka Brno
0:1 (0:1)
Slezský FC Opava

Statistiky

Branky: - 43. Srubek

ŽK: 20. Šural, 54. a 61. Smejkal, 64. Granečný - 52. a 58. Rezek, 72. Blecha

ČK: 61. Smejkal - 58. Rezek

FC Zbrojovka Brno

Sváček - Pernica, Hamza (86. Gyamfi), Alijagič (70. Juritka) , Fousek (64. Texl), Granečný, Šural, Potočný, Nový, Smejkal, Řezníček

Slezský FC Opava

Richter - Kopečný, Srubek, Janoščín, Hýbl - Rezek, Blecha, Málek, Ondráček (86. Velička), Haitl (70. Přichystal) - Rataj (79. Kadlec)

Po brance Srubka z konce prvního poločasu vítězíme na hřišti Zbrojovky. Utkání ovlivnily i dvě červené karty.

V samotném úvodu utkání se do první šance tlačilo domácí mužstvo, brněnský útočník Řezníček si však nepohlídal své postavení, a střílel tak pouze z ofsajdu. V prvních deseti minutách se týmy spíše oťukávají a k vidění jsou, namísto kombinací a zakončení, spíše souboje ve středu pole. Během jedné minuty si Rezek na své konto připsal dva nebezpečné centry do vápna domácích, bohužel ani v jednom případě nedokázal přesně najít své spoluhráče. Ve 14. minutě vybídl Alijagič krásnou průnikovkou k zakončení Řezníčka, ten byl však stejně jako při první příležitosti v ofsajdu. S jeho pokusem si i tak poradil Richter. První opravdovou příležitost si vypracoval opavský tým. Po centru z levé strany hřiště pálil z bezprostřední blízkosti z voleje záložník Málek. Jeho pokus však zlikvidoval pozorný Sváček. V 18. minutě měla Opava další příležitost ke skórování. Zpoza šestnáctky krásně natáhl ke střele Rezek. Jeho prudká střela ale šla jen těsně vedle levé tyčky Sváčkovi branky. A do třetice to byl Slezský, který se dostal do velké šance. Po standardní situaci Kopečného se v houfu hráčů na hranici malého vápna odrazil míč přímo na branku Sváčka. Brněnský golman byl však i v tomto případě připraven. Velkou šanci si ve 25. minutě vytvořilo i domácí mužstvo. Řezníček sice utekl hostující obraně, avšak narazil na dobře vyběhnuvšího Richtera, který jeho pokus o lob dokázal vyrazit. Následující dorážka Alijagiče úspěch taky neslavila. Brno si vytvořilo další skoro stoprocentní příležitost a opět u toho nechyběl domácí kanonýr Řezníček. Ten si však s přihrávkou pod sebe nedokázal poradit dle svých představ a míč si trefil jen do vlastní nohy. V posledních patnácti minutách je to fotbal nahoru, dolů. Další šanci si vytvořil hostující záložník Rezek, který obešel hned tři protihráče. Svůj pokus však poslal vysoko nad. Opava mohla jít v závěru poločasu do vedení. Haitl si navedl míč na hranici pokutového území, bohužel ale mířil jen do boční sítě. Ve 39. minutě se v další šanci ocitli i domácí. Po Řezníčkově zakončení se k dorážce dostal Potočný, ten ale z jasné pozice vysoko přestřelil Richterovu bránu. V samotném závěru poločasu se ujímá Opava vedení. Po rohovém kopu se na malém vápně dostal k míči Jaromír Srubek, který se vyšrouboval do vzduchu a pohotově uklidil míč do brněnské sítě.

I po deseti odehraných minutách z druhého poločasu čekáme na první větší šanci. K vidění zatím bylo jen pár náznaků. Během šesti minut viděl hostující Rezek dvě zbytečné žluté karty, a tak musel předčasně do sprch. Jen tři minuty trvalo opavské oslabení. Po druhé žluté kartě byl vyloučen i domácí Smejkal. Zajímavou standardku měli k dispozici opavští fotbalisté. Zahrávající Blecha však poslal míč pouze do kotle hostujících fanoušků. V 72. minutě se těsně před opavským vápnem dopustil faulu Blecha. Míč si postavil střídající Juritka. Svým pokusem však Richterovu bránu neohrozil, neboť mířil vysoko nad. V druhém poločase ryze fotbalových momentů značně ubylo, a tak jsme svědky především spousty soubojů a ztrát uprostřed hřiště. Doslova tutovku teď spálili brněnští hráči. Po odraženém míči se ke střele dostal Potočný. Jeho bomba sice letěla do opavské sítě, avšak v pádu na brankové čáře jí dokázal odvrátit opavský kapitán Janoščín. V 88. minutě obdržel červenou kartu i domácí trenér Zůbek, který protestoval tak dlouho, dokud ho rozhodčí neposlal do kabin. Do zakončení se v nastavení dostával střídající Velička. Svou střelu otřel o jednoho z bránících hráčů a vybojoval tak roh. Do rychlého protiútoku se tlačili domácí, včasným zákrokem jej však zhatil Janoščín. Po rohu domácího týmu, na který šel i brankář šla do protiútoku Opava. Málek se řítil z boku na couvajícího Sváčka a nakonec ještě předložil míč lépe postavenému Kopečnému, ten však míč napálil jen do brněnského brankáře.

sdílet