Z utkání s Chrudimí bereme pouze bod za bezbrankovou remízu

3. 5. 2024
Redakce
Slezský FC Opava
0:0 (0:0)
MFK Chrudim

Statistiky

Branky:

ŽK: 6. Janoščín - 2. Kosek, 90. Čolič

Slezský FC Opava

Richter - Kopečný, Srubek, Janoščín, Hýbl (80. Kim) - Haitl (69. Přichystal), Blecha, Málek, Ondráček, Kadlec - Rataj (69. Marzuq)

MFK Chrudim

Floder - Řezníček, Záviška (89. Koukola), Látal (63. Zvolánek), Kosek, Langhammer (63. Čolič), Mašek (76. Kesner), Skwarczek, Novotný, Míka, Toml

Utkání s množstvím velkých šancí, především na straně domácí Opavy, skončilo nerozhodně po bezbrankové remíze.

Nervózní začátek zápasu, během kterého jsme byli svědky hned dvou žlutých karet, utnul svou střelou zpoza vápna až domácí Ondráček. O další rozruch před hostující brankou se postaral svým centrem opět aktivní Ondráček. Jeho nabídku však žádný opavský hráč nevyslyšel a obrana hostí nakonec odkopla míč do bezpečí. Další pěkná akce z dílny domácích fotbalistů a opět u toho byl Ondráček. Ve 13. minutě se na středu hřiště uvolnil s míčem Kadlec a následně jej předal právě Ondráčkovi. Ten si míč navedl na šestnáctku, odkud zkoušel obstřelit hostujícího Flodera. Chrudimský brankář si s nebezpečnou ranou věděl rady a vytlačil ji alespoň na rohový kop. Domácí Opava je v první dvacetiminutovce hodně aktivní. O slovo se v 18. minutě přihlásil Kadlec, který poslal do hostujícího vápna velmi nebezpečný balón, na který bohužel nikdo nedosáhl a proletěl až na druhou stranu. To však nebyl konec nadějné akce, neboť míč poslal zpět před bránu Haitl, a to přímo na hlavu Ondráčka. Ten sice zakončit nedokázal, ale k odraženému míči se dostal Málek, který jej následně poslal za záda Flodera. Bohužel pro domácí fotbalisty byl však pískán Málkuv ofsajd. Jen minutu trvalo než si opavští vytvořili další střelecký pokus. Rataj z úhlu pálil na přední tyč a jeho střelu ještě tečoval, kdo jiný, než Ondráček. Ani v tomto případě ale na hostujícího brankaře nevyzrál. V 26. minutě se poprvé osmělili i hosté. Rychle rozehraný aut zužitkoval mladý Mašek. Ten se rozhodl pro nebezpečný centr na zadní tyč. Tam byl ale připravený domácí Kopečný, který míč odklidil hlavou do bezpečí. Opava posílá před hostující branku jeden nebezpečný centr za druhým. Bohužel jak nabídka Hýbla, tak centr Ondráčka nedokázali domácí hráči usměrnit mezi tři tyče. Největší šanci dosavadního průběhu hry měl na svých kopačkách Kadlec. Přihrávku pod sebe od Kopečného však poslal pod tlakem hostující obrany jen vysoko nad bránu. Trpělivou kombinaci, na jejímž konci stál Blecha, předvedlo domácí mužstvo ve 37. minutě. Zakončení domácího středopolaře z cca. 16 metru nenašlo prostor mezi třemi tyčemi. Další velkou šanci si na závěr poločasu schovali domácí, když opět zafungovalo spojení Kadlec - Ondráček. První jmenovaný se uvolnil na pravé straně hřiště a poslal míč do nebezpečného prostoru před brankou, kde číhal Ondráček. Ten míč sice trefil, ale jeden z hostujících obránců jej dokázal zblokovat na roh.

Úvod druhého poločasu navázal na dění z první půle. Domácí tým opět hýří aktivitou, ale kýžené ovoce to zatím ne a ne přinést. Většina zajímavých akcí se odehrává na stranách hřiště. K dalšímu centru se odhodlal v 53. minutě domácí Kopečný. Přetažený míč sice našel na zadní tyči Hýbla, ten ale zakončit nedokázal. V o poznání větší šanci se ocitl o minutu později Haitl. Akce jako přes kopírák, tentokrát ale z druhé strany. Kadlec přetáhl centr na Haitla, který ale svou volej z bezprostřední blízkosti poslal pouze do boční sítě. Zajímavý signál rozehrálo, po faulu na Málka, domácí mužstvo. Na konci celé akce stál sám faulovaný Málek, který svou střelou branku neohrozil. V 67. minutě si připsal zajímavý pokus domácí obránce Kopečný. Poté co navedl míč na roh šestnáctky vypálil na vzdálenější tyč. Jeho pokus byl však o pár centimetrů nepřesný. Floder se v brance hostí nenudí. Další dobrý zákrok si připsal po střele Kopečného ze 71. minuty. Míč však vyrazil pouze na roh, ze kterého hrozilo další nebezpečí, avšak ani v tomto případě to brankou neskončilo. Ojedinělou střelu si teď připsali hosté po chybě v rozehrávce domácí obrany. Míč si navedl na střed hřiště Skwarczek a vyslal tvrdou ránu na branku Richtera. Domácí brankář však ani v tomto případě zasahovat nemusel, protože střela šla o něco málo nad břevno. Jakoby se nemohl na neúspěšné pokusy svých spoluhráčů dívat domácí kapitán Janoščín. V 78. minutě si nachystal míč na pětadvaceti metrech od brány a rozhodl se jej napálit. Ani v tomto případě nebyli domácí úspěšní, když střela zaplavala jen těsně vedle levé tyče. První velkou příležitost si hostující Chrudim schovávala až na 84. minutu. Po rohu propadl míč na malé vápno k volnému Míkovi, jehož hlavičku zlikvidoval reflexivním zákrokem opavský brankář Richter. V 87. minutě zakončoval v krkolomné pozici, po centru Kopečného, Ondráček. Svou hlavičku ale dokázal nasměřovat pouze do reklamních banneru za brankou. Je až neskutečné kolik šancí si dnes domácí Opava vytvořila, bohužel dnes jim zkrátka nebyla branka souzena.

sdílet