Slezský si výhrou s Vyškovem zajistil druholigovou příslušnost pro další ročník

Branky: 13. Blecha, 28. Janoščín, 45+2. Marzuq – 7. Diallo

ŽK: 35. Omale

Richter - Kadlec, Janoščín, Srubek, Kopečný - Blecha (90+2. Hýbl), Málek, Omale, Haitl (80. Přichystal), Ondráček (80. Rezek) - Marzuq (68. Rataj)

MFK Vyškov

Borek - Štěpánek, Krollis (59. Bayo), Fomba (59. Krška), Svoboda (76. Delferriere), Lahodný, Mafwenta, Němeček (76. Kayondo), Aberkane, Sylla, Diallo

Opava si v rámci 28. kola FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY poradila s aspirantem na postup z Vyškova. Dvě kola před koncem soutěže tak mají Slezané jistotu, že budou ve druhé lize nastupovat i v příštím roce.

Hned v druhé minutě si opavští vytvořili první slibnou šanci. Marzuq se ve vápně zbavil protihráče a předal míč Haitlovi, který v tísni ve skluzu vypálil, balon po jeho tečované ráně skončil v zámezí. V 7. minutě vstřelil Vyškov vedoucí branku, když se prosadil po standardní situaci. Po sérii odrazů se míč dostal na pětku, odkud osamocený Diallo poslal míč pod břevno. Ve 12. minutě byl nařízen pokutový kop pro domácí za zákrok na unikajícího Marzuqa. K míči se postavil nejlepší střelec mužstva Blecha, který nedal Borkovi nejmenší šanci a poslal ho na druhou stranu. Do další slibné situace se hnali hosté. Konkrétně útočník Krollis, který ve sprintérském souboji předčil opavského Srubka. Míč si následně kopl i kolem vyběhnuvšího Richtera, ale v pádu už nedokázal zakončit přesně. Tutovku měl na svých kopačkách ve 20. minutě domácí Málek, který těžil ze skvělé Blechovi průnikovky. Domácí záložník si ve vápně ještě pohrál s jedním z hostujících obránců, ale následnou střelu poslal jen do nohou brankaře, který míč vyrazil na roh. Ve 28. minutě se po standardní situaci prosadil domácí kapitán Janoščín, který si naběhl na Málkuv centr a svou hlavičkou na vzdálenější tyč rozveselil všechny přítomné diváky v hledišti. Po ztrátě Omaleho na hostující polovině se do šance hnali hosté, včasným návratem však zamezili nebezpečí Janoščin se Srubkem. Ve 44. minutě zamkli Slezané hostující celek u jejich šestnáctky. Na konci celého obléhání byl Haitl, jenž napálil odražený balon pod břevno a hostující gólman Borek měl co dělat, aby míč vytěsnil do zámezí. V samotném závěru prvního poločasu se prosadil, po dalším z centru, domácí útočník Marzuq, který asi pečlivě sledoval Janoščina při jeho brance, protože si se počínal obdobně a míč hlavou poslal nechytatelně za záda Borka.

První příležitost druhého poločasu vypracoval pro Vyškov Lahodný, který svým centrem našel Krollise. Ten se sice dostal k hlavičce, ale ta postrádala jak razanci, tak přesnost. Po jedné z mála trpělivých kombinací v druhém poločase se k zajímavé střele dostala i domácí Opava. Málek se uvolnil ve středu hřiště a zpoza šestnáctky vyslal nebezpečnou ránu, která však letěla jen těsně nad. Domácí v prvních dvaceti minutách druhého poločasu kontrolovala průběh hry bez větších problému, když se snaží držet míč na svých kopačkách. Z velké dálky natáhl ke střele hostující Mafwenta, který už se asi nemohl dívat na nikam nevedoucí kombinaci svého mužstva. Jeho pokus prolétl jen těsně vedle šibenice domácího golmana. Opavští mohli v 70, minutě přidat čtvrtou branku, Málek ovšem nedokázal zblízka propálit Borka. O chvíli později napálil hostující Amidou Diallo, zpoza vápna, odražený balon vysoko nad opavskou bránu. Definitivní pojistku mohl přidat v 88. minutě Rataj, který si našel centr z pravé strany. Do jeho zakončení mu však skočil jeden z bránících hráčů Vyškova a odvrátil tak hrozbu v podobě čtvrté branky. V třetí nastavené minutě si poslední šanci utkání vypracoval hostující Vyškov. Na dvakrát se snažil zakončit jeden z hostujících útočníků, ale ani jednou nevyzrál na připraveného Richtera. Druhý poločas sice nebyl tím nejpohlednějším v sezóně, ale o to důležitější bylo, že domácí Opava neinkasovala a udržela vedení 3:1 až do samotného konce.