V prvním přípravném utkání remizujeme s béčkem Sigmy

22. 6. 2024
Redakce
SK Sigma Olomouc "B"
1:1 (0:0)
Slezský FC Opava

Statistiky

Branky: 69. Jaja - 59. Kim

SK Sigma Olomouc "B"

Digaňa - Coufal, Dohnálek, Jalovičor, Moses, Cahel, Fabiánek, Bednár, Huňa, Judas, Křišťál

Slezský FC Opava

Babka (46. Richter) - Wehowský (46. Čejka), Vincour, Janoščin (46. Baloun), Kadlec (46. Hýbl) - Haitl (46. Vladař), Omale (46. Zelenka), Whiffen (46. Šrek), Blatný (46. Kim), Sochor (46. Blecha) - Mužík (46. Ligač)

V prvním přípravném utkání remizujeme s béčkem Sigmy

První desetiminutovka utkání byla spíše takovou oťukávající, když se oba týmy snažily o kombinaci, ale tvořily zbytečné ztráty, a tak se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Ve 14. minutě si opavští fotbalisté vypracovali první příležitost v utkání, když po faulu na unikajícího Haitla kopali standardní situaci z kraje hřiště. Sigma sice dokázala odvrátit centr za hranici pokutového území, kde však stál dobře postavený Whiffen. Jeho prudká střela ale zamířila těsně vedle domácí branky. Další velkou šanci měli na kopačkách fotbalisté Opavy, konkrétně Blatný, který těžil ze spolupráce Whiffena a Wehowského. Druhý jmenovaný sklepl hlavou balon na volného Blatného, který halfvolejem pálil do břevna. První možnost ke skórování měl i domácí tým, který dostal příležitost pokutového kopu. Moses však tuto nabídku odmítl, když jeho úmysl vystihl skvěly Babka. Na konci poločasu měli Slezané ještě dvě možnosti ke skórování, bohužel pokus hlavou Blatného ani střela na přední tyč Wehowského se neujala.

Tak jako skončil první poločas, tak začal i ten druhý. Opavští fotbalisté pokračují v aktivitě. První zakončení si připsal Kim, který si navedl balon přes dva hráče na střed a vystřelil. Jeho rána byla ale nepřesná a šla jen do ochranné sítě. V 59. minutě už se mohl korejský záložník radovat ze vstřelené branky, když si v zakončení počínal o poznání lépe a střelou na přední tyč nedal Digaňovi v olomoucké brance nejmenší šanci. V 69. minutě je srovnáno, když se po standardní situaci z kraje hřiště prosadil domácí stoper Jaja. O deset minut později mohlo být ještě hůře, když ke střele zpoza šestnáctky střílel jeden ze záložníků Sigmy. Skvělým zákrokem však jeho pokus zlikvidoval Richter, který vytáhl míč na roh.sdílet