Osmnáctka zakončila podzim vítězně, U16 prohrála

23. 11. 2022

Poslední utkání podzimu sehráli dorostenecké kategorie U18 a U16 v Uničově. Osmnáctka své utkání zvládla a díky výhře přezimuje, se ziskem 40 bodů, na druhém místě tabulky, kdyý první Karviné má pouze lepší skóre. U16 pak své utkání v Uničově prohrála a se ziskem 33 bodů přezimuje na pátém místě se ztrátou pěti bodů na první místo.

SK Uničov U18 - Slezský FC Opava U18 2:4 (2:2)

Branky: Třeštík, Trefil - 2x Nováček, Ligač, Sedláček

Uničov: Hůževka, Boxan, Trefil, Hrazdil, Demel, Šlégl, Třeštík, Sedlář (85. Romanec), Blechta (46. Toman), Vorlický (63. Demel), Kropáč

Opava: Kadlec, Panyla (73. Kavan), Kokeš, Kamyshanov, Lezecký, Barták, Nováček (80. Stareček), Strážnický, Sedláček, Sochor (60. Petzuch), Ligač

„Poslední mistrovský zápas v Uničově byl o dvou zcela odlišných poločasech. V tom prvním jsme nezachytili začátek a po hrubých nedorazech v obraně jsme prohrávali v deváté minutě již 0:2. Příčinu můžeme hledat v koncentraci a také adaptaci na menší hřiště. Byli jsme sice více na míči, ale bohužel jsme měli zbytečné a nevynucené ztráty. Neustále jsme hledali komplikované přihrávky a zbytečně jsme se snažili o dlouhé míče, které právě díky malému hřišti, končili často v autu. I přes špatný vstup do zápasu se nám však podařilo ještě do poločasu skóre vyrovnat díky Nováčkovi a Ligáčovi. O přestávce jsme hráčům řekli, že s tímto nasazením a přístupem zde nemůžeme uspět. Ve druhém poločase pak došlo k obrovskému zlepšení a hráči si všechny pokyny vzali k srdci. Do druhé půle jsme tak vstoupili velice aktivně a agresivně. V kombinaci jsme si vyměňovali krátké, rychlé a prudké přihrávky, díky kterým jsme dostávali obrannou řadu soupeře neustále pod tlak. Výsledkem těchto kombinací byly dvě krásné branky, které vstřelili Nováček se Sedláčkem a my nakonec zvítězili 4:2," uvedl trenér David Drexler.

SK Uničov U16 - Slezský FC Opava U16 3:1 (1:1)

Branky: Kuruc, Kostelný, Bittner - Strnadel

ŽK: Zacpal (Opava)

Uničov: Kropáč, Běhal, Bittner, Kostelný, Suchánek (87. Koudelka), Vebr (90. Orság), Petr, Vláčil, Slovák (46. Patera), Gajdoštín, Kuruc

Opava: Včelný, Tkaczyk (82. Mrovec), Kovalčík, Zacpal, Dědík, Kropáček (62. Rubý), Patyk, Šlupina, Strnadel, Prohászka, Pavlíček (69. Varyš)

„Poslední utkání v Uničově pro nás bylo velice důležité, protože jsme se chtěli udržet v čele tabulky. Naše situace v poslední době není vůbec dobrá, protože máme spoustu zraněných hráčů a jsme v podstatě rádi, že dáme dohromady základní jedenáctku. V tomto utkání nás proto doplnili čtyři hráči z U17. Bohužel, ani s nimi jsme utkání nezvládli. Musím říct, že výkon některých hráčů nebyl vůbec dobrý a jsem z jejich projevu zklamaný. Na druhou stranu hráči jako Strnadel, Šlupina nebo Prohászka si drží v poslední době vysokou úroveň výkonnosti a jde na nich vidět výrazný progres. Teď nás čeká přechodové regenerační období a doufám, že se všichni zranění hráči dají postupem času zdravotně do pořádku a zimní přípravu začneme v plné síle," zhodnotil utkání trenér Tomáš Mrázek.