Tisková konference před začátkem jarní části sezony

21. 2. 2024
Redakce

V neděli 25. února to vše vypukne. Od 14:00 nás totiž čeká čtvrtfinálová bitva s Duklou Praha. Ligový kolotoč se rozeběhne o pět dní později, kdy na domácím stadionu hostíme od 18:00 Příbram.

Tisková konference před začátkem jara proběhla za účasti nového majitele klubu pana Andreje Krajíčka, sportovního manažera Jaroslava Kolínka, trenéra Miloslava Brožka, trenéra brankářů Martina Vaniaka a kapitána Jiřího Janoščína.

Celou konferenci zahájil svým úvodním slovem pan Andrej Krajíček. Ten uvedl, že má ambice hrát o co nejvyšší příčky. Zároveň připomenul svůj závazek vůči fanouškům a také k Statutárnímu městu Opava.

,,Teď teprve na nás leží největší zodpovědnost za klub, vůči městu, fanouškům a celému regionu. A my uspět chceme."

Slovo si pak převzal sportovní manažer pan Jaroslav Kolínek, který vyjádřil spokojenost s příchodem nového partnera. Dále také uvedl, že spolu s novým majitele chtějí klub posouvat dále, na čemž již nyní usilovně pracují.

Úvodní řeč pronesl také hlavní trenér Miloslav Brožek, který se vyjádřil ke své první zimní přípravě s týmem. Tu si pochvaloval, ale zároveň zdůraznil, že se již těší na začátek soutěže. Velice pozitivně hodnotil soustředění ve slovenském Šamoríně, které tým posunula zase o něco dál. Kladně okomentoval také příchod nových hráčů, se kterými se dle jeho slov zvedla konkurence v týmu.

Po úvodních slovech přišla řada na dotazy od přítomných novinářů. Ten úplně první mířil na adresu Jiřího Janoščína. Kapitán A-týmu se zpětně vrátil k přípravě a také k zimní Tipsport lize, která dle jeho slov byla příjemnou změnou a oživením. Nezastíral také vliv jednání o prodeji klubu, který doléhal na kabinu. Upozornil však, že tyto změny hráči vnímali především pozitivně.

Další dotazy pak směřovaly k nedělnímu pohárovému duelu. Trenér Brožek i Jiří Janoščín shodně odpověděli, že se na utkání těší a pro ambiciózní tým to nesmí být bráno jako příliš rychlý a těžký start do sezony. Zároveň si pak trenér Brožek pochválil hráčský kádr.

,,Nikoho jsme především nepustili, což je důležité. Když jsme zdraví, kádr máme dostatečně silný. V obranné fázi jsme ale chtěli někoho do základu. Jsem rád, že vedení přivedlo Srubka s ligovou minulostí i ambicí. Co se týče Jakuba Přichystal, jedná se o herního hráče, který svůj vrchol prožil v Brně. Věřím, že u nás kariéru restartuje, na tréninku je vidět jeho kvalita. Kim pro nás může být zajímavým hráčem do budoucna třeba i z prodejního hlediska."

Pozornost se upírala také na Martina Vaniaka, který okomentoval svůj příchod do Opavy následovně.

,,Rád bych poděkoval klubu za důvěru. Cítím se tady jako doma. Pokud bych dostal nabídku odjinud, asi bych ji nevzal, protože tady vidím velkou perspektivu. Klub se může posunout výše a rád bych byl součástí nové éry Slezského FC."

Vaniak dále navázal také na situaci okolo Adama Richtera.

,,Adam Richter tady odvádí kus práce a byl jasnou jedničkou. Bohužel měl těžké zranění achilovky, u kterého je potřeba klid. Přes měsíc netrénoval a začal až na soustředění. Zatím měl pět tréninků, což je málo. Kdo bude chytat ještě řešíme. Adam se každým dnem lepší a uvidíme, kdy bude k zápasu připraven. Teď je priorita aby se uzdravil, trénoval a měl herní praxi."

Nadšení z příchodu Martina Vaniaka nezastírali ani trenér Brožek s Jaroslavem Kolínkem, kteří si pochvalovali spolupráci s tímto bývalým brankářem. Navíc si vyměnili také pár vtipných připomínek na své adresy.

Hlavní pozornost však zůstala na novém majiteli klubu, který novinářům vysvětlil, jak se zrodil jeho kontakt s SFC. Zároveň připomenul, že k tomu stát se majitelem klubu byla za potřebí především trpělivost a také splnit všechny podmínky, které stanovilo město. Zároveň je také nutné zmínit, že všechny požadavky Statutárního města Opava pan Krajíček splnil.

Na samotný závěr se pak ještě všichni společně věnovali odchodu Višni do Plzně, dalším možným změnám v kádru nebo také osobě Libora Kozáka, který je nyní bez angažmá. Jaroslav Kolínek na to však reagoval jasně. ,,Před měsícem jsme se bavili, komunikoval s ním i Martin Latka. Momentálně to není na pořadu dne, ale dovedu si představit, že by se tady v jakékoliv pozici objevil. Aktuálně v kontaktu nejsme, ale co není, může být."


sdílet