Slezský končí v poháru

14. 9. 2022
MFK Frýdek-Místek
2:0 (0:0)

Branky: 48. Hykel, 77. Kovařík ŽK: 13. Hykel, 25. Blejchař, 60. Burgo, 73. Velner, 90. Kovařík, 90. Rubý - 83. Rychlý, 86. Rataj

Gergela - Rubý, Nevřela, Blejchař, Massaniec - Velner, Burgo, Kostka (80. Kirschner), Konečný, Hykel (86. Zubko) - Kovařík

Číž - Kadlec, Janoščín, Helebrand, Haitl (69. Dostál) - Rychlý, Šigut (84. Gorčica), Ščudla (46. Macháček), Kramář (84. Janjuš), Kopečný - Yunis (46. Rataj)

O P A V A - Slezský v rámci 2. kola MOL Cupu prohrál 2:0 na hřišti Frýdku-Místku. Slezané se na těžkém terénu nedokázali gólově prosadit, a v poháru tak končí.

Začátek utkání se v deštivém počasí nesl v duchu nepřesností a drobných faulů. Podmáčený terén navíc ztěžoval kombinační hru oběma týmům. Opava se do prvního náznaku šance dostala v 15. minutě, kdy se na lajně dokázal uvolnit Ščudla, který posílal míč pod sebe nabíhajícímu Kopečnému. Jeho záměr však vystihl brankář Gergela a Kopečný zakončit nedokázal. Ve 21. minutě se do své šance dostali také domácí. Centrovaný míč ze vzduchu trefil Rubý. Jeho pokus však skončil jen rohovým kopem po teči jednoho z bránících hráčů. O dvě minuty už musel zasahovat Číž. Na centr z levé strany si nejvýše naskočil Massaniec. Jeho hlavička však mířila jen do prostoru, kde stál Lumír Číž. Ve 33. minutě byl blízko ke skórování Šigut. Jeho střela z hranice velkého brankoviště však skončila jen v rukavicích Gergela. O minutu později mohl Slezský poslat do vedení Kramář. Ten v samostatném úniku ale bránu netrefil. Na konci poločasu měli Slezané možnost vstřelit branku po tom, co rozhodčí nařídil pokutový kop za hru rukou. Miloš Kopečný, který se postavil k její exekuci, ale branku přestřelil.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, když využili hned svou první šanci. Ve 48. minutě poslal do vedení Hykel. Vyrovnat mohl v 58. minutě Kramář. Jeho střela po sklepnutí od Kopečného však branku minula. V 67. minutě mohl odčinit neproměněnou penaltu Kopečný. S jeho hlavičkou si ale Gergela poradil. V 69. minutě se do zakončení dostal také střídající Dostál. Ale i jeho pokus Gergela lapil. V 74. minutě vyslal tvrdou střelu zpoza vápna Kadlec. Jeho projektil však mířil jen těsně vedle branky domácích. Hned vzápětí se vyznamenal Číž. Na tečovanou střelu dokázal zareagovat a zlikvidoval tak další šanci frýdeckomísteckých. V 77. minutě využili svůj druhý brejk a Kovařík zvýšil vedení domácího celku na 2:0. Svou šanci měl také střídající Gorčica, který ale z úhlu trefil jen boční síť. Číž si ještě v závěru utkání připsal zákrok, když vytáhl Kirschnerovu střelu na břevno. Slezané ale branku vstřelit nedokázali, a v MOL Cupu tak končí ve druhém kole. Na hřišti Frýdku-Místku Slezský prohrál 2:0.