Slezský porazil Varnsdorf a uhájil druholigovou příslušnost

28. 5. 2023
Redakce
Slezský FC Opava
2:1 (0:1)
FK Varnsdorf

Statistiky

Branky: 88. Kadlec, 90. Šigut - 35. Osmančík

ŽK: 60. Rychlý, 81. Janoščín - 56. Dufek

Slezský FC Opava

Lasák - Kadlec, Helebrand, Janoščín, Tsykalo - Omale (74. Gorčica), Rychlý, Šigut, Haitl (57. Bílek), Kopečný (74. Dostál)- Rybička (46. Rataj)

FK Varnsdorf

Sirotník - Ludvíček, Kubista, Zbrožek, Kurka - Bláha, Samko, Schön (71. Švanda), Ondráček, Osmančík (46. Dufek) - Rudnytskyy (58. Tanko)

O P A V A - Slezský dokázal otočit utkání s Varnsdorfem díky brankám Kadlece a Šiguta a uhájil tak druholigovou příslušnost

Opavští začali zápas o přežití aktivněji. Hned v páté minutě si na centr do vápna naskočil Helebrand. Jeho hlavička však mířila až příliš vysoko. Druhá šance opavských na sebe nenechala dlouho čekat. V 10. minutě se ve stejné situaci ocitl Tsykalo. Jeho hlavička už měla lepší parametry, skončila však jen těsně nad břevnem brány Varnsdorfu. Hosté se k prvnímu zakončení dostali v 17. minutě, kdy střelu Schöna ještě dokázala opavská obrana zblokovat na rohový kop. Ve 23. minutě našel Omale nabíhajícího Kopečného. Ten ještě hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale obrana Varnsdorfu byla pevná. Hra se postupem času vyrovnala a odehrávala se spíše ve středu hřiště. Do největší šance v dosavadním průběhu utkání se po standardní situaci Kadlece dostal Tsykalo v 34. minutě. Míč se k němu snesl po sérii vyhraných soubojů a tak mohla zakončovat z voleje. S jeho střelou si ale Sirotník dokázal poradit. O minutu později se už ovšem skóre měnilo. Z protiútoku se dokázal prosadit Osmančík, který nedal Lasákovi šanci. V 37. minutě dostali Slezané možnost srovnat z pokutového kopu po faulu na Adama Rychlého. Penalty se ujal Janoščín, jenž bránu přestřelil.

Do druhého poločasu vstupovali opavští za nepříznivého skóre. To v 50. minutě mohl zvrátit Rataj, který těžil z individuální akce Šiguta. Ten se uvolnil na levé straně hřiště a prostrčil míč právě na Rataje, který se jej snažil umístit za záda Sirotníka. Ten byl ovšem proti. Do další šance se dostali opavští v 59. minutě. Po souhře mezi Kopečným a Šigutem dostal průnikovou přihrávku Omale, který zakončoval na vzdálenější tyč. I s tímto střeleckým pokusem si však Sirotník poradil. V 65. minutě se po faulu na Šiguta mohl po standardní situaci prosadit Janoščín. Neprostřelil však blok těl před sebou. V zápětí se do zakončení dostali Bílek a Tsykalo, jejich střely však brankou také neskončily. V 76. minutě se mohl prosadit střídající Dostál. Jeho lob ale přeletěl břevno Sirotníkovy brány. V 78. minutě se do dalšího obléhání brány pustil Šigut, který nedokázal na dvakrát prostřelit obranu Varnsdorfu. O minutu později měl na kopačce vyrovnání Gorčica. Z otočky však bránu přestřelil. Bílek se v 84. minutě už dostal téměř k prázdné bráně, jeho dorážky však cíl nenalezly. Tsykalo za to vzal ze střední vzdálenosti v 84. minutě, jeho rána však jen těsně přeletěla břevno. Slezský se vyrovnání nakonec dočkal, Kadlec za to vzal v 88. minutě propálil vše co mu stálo v cestě. V 90. minutě mohl Rataj dokonat obrat. Jeho hlavička ale bránu minula. V nastaveném čase obrat dokonal Samuel Šigut.

sdílet