Statistiky

Branky: 87. Velička

Leszcynsnski, Bejger, Jastrzembski, Konczkowski, Expósito, Leiva, Olsen, Petkov, Rzuchowski, Samiec-Talar, Zuzkowski

Fojtíček (46. Číž) - Kadlec, Janoščín, Helebrand, Kopečný - Haitl (90. Pejša), Hýbl (82. Provazník), Ondráček, Whiffen (85. Gorčica) , Blecha - Vaněček (80. Velička)

O P A V A - Slezský dokázal ve výborné atmosféře zvítězit nad WKS Slask Wroclaw 1:0.

Do první vážnější šance utkání se v 16. minutě dostávali hráči Slasku. Nákop na nabíhajícího Leiva ale dokázal včasným obranným zákrokem překazit Ondráček. O dvě minuty později se Leiva už míče dočkal. Tváří v tvář si s Fojtíčkem však neporadil a opavský brankář si tak připsal první těžký zákrok v utkání. Wroclaw v průběhu prvního poločasu byla aktivnější v útočné fázi hřiště, ale k výraznějšímu ohrožení opavské brány to nevedlo. To mohl změnit Olsen svým přímým kopem ve 31. minutě. Hlavička, která následovala po jeho centru však opavskou bránu minula. Ve 32. minutě zahrával Slezský rohový kop. Centrovaný míč od Kadlece však skončil jen v rukavicích brankáře WKS. Nejblíže vstřelené brance byl Slask hned v zápětí, kdy nastřelil tyč. O dvě minuty později měl polský celek další příležitost. Střelu však opavská obrana odvrátila na rohový kop. V prvním poločase se více nestalo a v poločase byl tak stav nerozhodný 0:0.

Na začátku druhého poločasu došlo ke změně v opavské bráně, kdy Fojtíčka nahradil Číž. Ve 54. minutě se do šance dral Ondráček, jeho kličku uvnitř pokutového území však vystihl jeden z obránců a znemožnil mu tak vystřelit. V 58. minutě měli opavští výhodu rohového kopu. Na krátko zahraná standardní situace přenesla míč až na Whiffena, který z dálky vyslal střelu k levé tyči. Brankář Leszcynsnski si s ní však dokázal poradit. O minutu později se zákrokem blýskl také Číž, který vyrazil střelu zpoza vápna. Hra v průběhu druhého poločasu byla vyrovnaná a oba týmy se střídaly ve svých ofenzivních pokusech. K vážnějšímu ohrožení jedné či druhé brány to však nevedlo. Strhnout vedení na svou stranu mohli fotbalisté Slasku v 85. minutě, kdy nejprve dokázal ještě střelu vyrazit Číž, ale po další kombinaci mohla Wroclaw zakončovat do prázdné brány. Jeden z hráčů WKS ji však vůbec netrefil. Byli to tak opavští, kteří se ujali vedení. V závěru poločasu odcentroval Provazník na Veličku, který se i přes těsné bránění dokázal prosadit střelou ke vzdálenější tyči. Slezský tak ve Wroclawi dokázal zvítězit 1:0.