Slezský prohrál v Karviné

13. 1. 2024
Redakce
MFK Karviná
4:0 (2:0)
Slezský FC Opava

Statistiky

Branky: 5. Akinyemi, 41. Regáli, 55. Blecha vlastní, 74.

MFK Karviná

Lapeš - Akinyemi, Ayaosi, Bederka, Budínský, Fleišman, Krčík, Lapeš, Memič, Moses, Regáli, Traore

Slezský FC Opava

Číž - Kopečný, Janoščín, Hýbl - Kadlec, Blecha, Šrek (80. Pawlik), Ondráček - Málek, Vaněček (71. Sochor), Rezek

Druhý přípravný zápas během jednoho dne sehráli fotbalisté SFC v sobotu v Karviné, kde se utkali s domácím prvoligistou.

Opavští fotbalisté nevstoupili do utkání špatně, když již ve druhé minutě zápasu orazítkoval Blecha svou střelou tyč domácí brány. Nicméně již v páte minutě dostali domácí, po chybě v opavské šestnáctce, zahrávat pokutový kop. S tím si sice poradil Číž, nicméně na dorážku již byl krátký. Následně se hra vyrovnala a v desáté minutě znovu zahrozili hráči SFC. Málek se postavil k volnému přímemu kopu těsně za vápnem a Lapeš musel předvést velmi dobrý zákrok. Navíc se neujala ani dorážka Janoščína a Kadlecův pokus byl zabklokován. Do velmi dobré pozice se pak ve 34. minutě dostal ke střele Rezek, ale jeho pokus byl rovněž zblokován. Domácím se poté podařilo podruhé v zápase prosadit, když ve 41. minutě dostal míč do sítě Regáli.

Do druhého poločasu vstoupila lépe domácí Karviná, které se povedlo navýšit své vedení v 55. minutě, když si střílený centr srazil do vlastní brány Blecha. Karvinští tahali ve druhém poločase za delší konec, nicméně nedokázali využít několik dobrých příležitostí a díky Čížovi v opavské bráně. Také opavští se tlačili do zakončení vyprodukovali několik střeleckých pokusů ze střední vzdálenosti, včetně několika závarů v hostující šestnáctce, nicméně k výraznějšímu ohroženi domácí brány tyto pokusy nevedly. Skóre tak v 74. minutě uzavřeli domácí, kteří se prosadili počtvrté v zápase.

sdílet