Slezský dokázal přes Duklu projít do semifinále MOL Cupu

25. 2. 2024
Redakce
Slezský FC Opava
2:0 (2:0)
FK Dukla Praha

Statistiky

Branky: 37. Holiš (vl.), 39. Přichystal

ŽK: 30. Omale, 56. Janoščín - 56. Mešanovič, 76. Peterka, 93. Hašek

ČK: 25. Matějka

Slezský FC Opava

Číž - Hýbl (87. Haitl), Janoščín, Srubek, Kopečný - Přichystal (67. Rataj), Omale, Blecha, Málek, Rezek (78. Kadlec) - Vaněček (67. Marzuq)

FK Dukla Praha

Rada - Holiš (73. Zeronik), Peterka, Helešic, Mešanovič (73. Buchvaldek), Douděra (46. Ullman), Hora, Hašek, Matějka, Kozel (62. Moulis), Kozma

Ve čtvrtfinále českého poháru si Slezský poradil s oslabenou Duklou a vybojoval si postup do další fáze.

Úvod čtvrtfinálového utkání se nesl v poněkud nervózním duchu, když se děj hry odehrával především ve středu pole a obě mužstva kupila hodně zbytečných ztrát. Po deseti minutách hry začal být aktivnější domácí tým a vytvořil si hned několik nebezpečných závarů a standardních situací, ze kterých však úvodní branku vstřelit nedokázal. Když už to vypadalo, že hosté začínají být na míči a kontrolovat hru, dopustil se hrubého a zbytečného faulu vysokou nohou na domácího Janoščina, hostující útočník Matějka, který si za něj vysloužil červenou kartu a předčasný odchod do kabin. Do útrob stadionu jej na chvíli následoval i sám domácí kapitán, který musel být se zraněním hlavy několik minut ošetřován, do utkání se však vrátil a pokračoval. Po sedmi minutách hry proti deseti dokázal Slezský svou přesilovku zužitkovat, poté co se dokázal na levé straně hřiště uvolnit Blecha, který svůj centr sice poslal pouze do bránícího Holiše, od kterého se míč poněkud šťastně odrazil za záda bezmocného Rady. Od úvodní branky uběhly pouhé dvě minuty, když z hloubi pole centroval do šestnáctky hostů Málek, prvotní nebezpečí hostující obrana sice dokázala odvrátit, avšak pouze k dobře postavenému Přichystalovi, který svou pohotovou volejí uvnitř šestnáctky dokázal chytajícího Radu překonat podruhé. Ve zbytku poločasu už domácí Opava dokázala kontrolovat hru a po třech nastavených minutách se tak šlo do kabin.

Do druhého poločasu nastoupila hostující Dukla s jednou změnou v sestavě, poté co nepříliš výrazného Douděru nahradil Ullman. První desetiminutovka druhého dějství byla hodně bojovná, obě mužstva si na hřišti nic nedarovala a rozhodčí Kvítek musel hned několikrát hru přerušovat. V 64. minutě se dokázal na středu hřiště elegantně uvolnit domácí Málek, který svou přihrávkou poslal do šance Kopečného, ten však zamířil nepřesně a svou přízemní ránu otřel pouze o boční síť Radovi svatyně. Dvě minuty po svém příchodu na hřiště se dobrým zpracováním uvolnil Marzuq, následné zakončení za hranicí pokutového území však postrádalo přesnost. V 73. minutě se, po povedeném centru Omaleho, dostal k nebezpečné hlavičce z hranice penalty střídající Rataj, jeho pokus však mířil o chlup vedle. Slezský nadále kontroloval průběh druhé půle a zároveň si svou aktivitou vytvářel i další šance, avšak pokus Blechy ze střední vzdálenosti, ani nástřel Janoščína po sehránem signálu, úspěch neslavil. Ačkoliv se Dukla v závěru ještě pokoušela alespoň o snížení skóre, k žádné větší šanci, se zásluhou pozorné domácí obrany, už nedostala a rozhodčí tak mohl utkání ukončit.

sdílet