Slezský nestačil na vicemistra polské Ekstraklasy

6. 7. 2024
Redakce
Slezský FC Opava
0:2 (0:1)
WKS Śląsk Wrocław

Statistiky

Branky: 38. Nahuel, 72. Musiolik

Slezský FC Opava

Babka (46. Richter) - Pejša (60. Vincour), Janoščín, Hýbl, Mootoo (60. Čejka) - Blecha (46. Omale), Ondráček, Rezek, Málek, Helešic - Kozák (46. Mužík)

WKS Śląsk Wrocław

Leszccynski, Zutowski, Petrov, Petkov, Guercio, Talar, Jezierski, Schwarz, Nahuel, Musiolik

O P A V A - Slezský v Městských sadech podlehl WKS Slask Wroclaw 0:2.

Utkání začalo v ostrém tempu a hned v osmé minutě se do první šance dostali opavští. Pejša skákal na zadní tyči a míč hlavou posílal mimo dosah brankáře. Jeho hlavička však skončila jen těsně vedle levé tyče. O slovo se v 15. minutě přihlásili o slovo také hosté z Wroclawi, kteří po odraženém rohu trefili tyč. Ostré tempo z úvodu utkání neustávalo a byl to Málek, který ve 20. minutě zkusil pozornost brankáře a jeho střela z uctivé vzdálenosti jen těsně minula horní tyčku. Opavští hýřili aktivitou a o pět minut později se do zakončení dostal Libor Kozák, který ale v pádu nedokázal míč procpat za záda brankáře. Skóre se poprvé měnilo ve 38. minutě, kdy utekl Nahuel. Po kličce Babkovi před ním byla už je prázdná brána, kterou neomylně trefil.

Krátce po změně stran za to vzal Solomon Omale, ale jeho střela byla spíše zahřívací. To rohový kop Málka ze 48. minuty byl o poznání zajímavější. Ale i s tím si dokázala obrana WKS poradit. V 54. minutě se individuální akcí blýsknul Mootoo. Jeho následný centr ale Rataj ve složité pozici zakončit nedokázal. V 58. minutě se opavští dostali po centru Hýbla do další šance. Ani Janoščín a po něm Pejša však nedokázali procpat míč do sítě. Následoval tlak WKS, který však opavská obrana společně s Richterem dokázali odvrátit. V 72. minutě si však na centr z pravé strany naběhl Musiolik a poslal svou hlavičkou WKS do dvoubrankového vedení. V 82. minutě Vladař dobře přečetl rozehrávku a vyslal Mužíka do šance. Tomu však chyběl krok k tomu, aby rozvlnil síť. O minutu později se po centru Málka dostal k hlavičce Baloun, ale mířil nad bránu Slasku.

sdílet