Branky: 5. Pejša, 58. Blecha, 86. Čejka - 31. Breda, 61. Musil, 82. Hodek

ŽK: - 36. Lehký, 58. Spilka 66. Onije, 90. Musil

Richter - Pejša, Vincour, Janoščín, Hýbl (90. Srubek) - Rezek, Omale, Blecha, Ondráček, Helešic (75. Čejka) - Mužík (70. Rataj)

Spilka - Soukeník (60. Musil), Záviška, Kurka, Onije, Franěk (60. Costa), Breda, Hodek (90. Biegon), Lehký, Kareem, Kulhánek

První kolo Chance Národní Ligy přineslo nezvyklou přestřelku, ze které si Slezský odnáší bod za konečnou remízu 3:3.

Tak to je začátek jako hrom, z rychlého protiútoku v 5. minutě se hráči Opavy ihned prosadili. Sólo přes více než půl hřiště předvedl po levé straně hřiště agilní Rezek, který následně poslal přesný míč na zadní tyč, kde stál nikým nehlídaný Pejša. Mladý obránce si s nabídnutou situací poradil jako zkušený útočník a míč poslal levačkou z voleje přímo do šibenice Spilkovi branky. O dvě minuty později mohlo být v táboru domácích ještě veseleji, když se do dobré pozice dostával Mužík. Domácí útočník ale ve slibné pozici volil přihrávku před bránu, kterou dokázali hosté odvrátit. Domácí mužstvo očividně není spokojeno s jednobrankovým náskokem a snaží se své vedení co nejdříve pojistit. Na hranici 15. minuty se dostali Slezané hned do dvou slibných příležitostí za sebou. Z rohu nejprve zkoušel hlavičkovat Janoščín, jeho pokus však neměl dostatečnou razanci. Jen o pár vteřin později se do zakončení dral aktivní Rezek, jeho pokus na zadní tyč však mířil těsně vedle branky. Po dvaceti minutách hry se probudila i hostující Vlašim. Po sérii centrů a rohů se musel skvělým zákrokem blýsknout domácí Richter. Ve 32. minutě je po rohovém kopu hostů srovnáno, na vysoký míč na zadní tyči si nejvýše vyskočil vlašimský stoper Breda, který svým koníčkem nedal Richterovi nejmenší šanci reagovat. Nejaktivnější hráč dosavadního průběhu utkání Rezek se na středu hřiště proháčkoval vlašimskou obranou až ke střele z hranice pokutového území, která bohužel pro domácí tým skončila jen vysoko nad. Ačkoliv v poslední desetiminutovce prvního poločasu tlačili především domácí, tak to bylo právě hostující mužstvo, které mohlo dát třetí branku utkání. Richter musel znovu vytahovat parádní zákrok po střele hlavou hostujícího útočníka. A také z rohu Vlašim zahrozila. Do zakončení se snažil dostat Soukeník, ale ten potřeboval balon tak o metr níž, aby se do něj opřel a zamířil.

Zatím ospalý druhý poločas mohl oživit Jakub Rezek. Domácí záložník dostal z levé strany skvělý centr, bohužel své zakončení nedokázal umístit mezi tři tyče. V 58. minutě se po faulu hostujícího brankáře Spilky na Rezka píská penalta. Brankář hostí byl navíc za svůj zákrok obdarován žlutou kartou. Míč si postavil jako již tradičně Blecha, který přibrzdil svůj pohyb těsně před kopnutím a poslal míč na druhou stranu, než kam skákal brankář. Tak tomu se říká střídání, hned z první akce srovnává skóre střídající Musil, který si pohlídal ofsajdové postavení a uklidil balon hlavou k tyčce. Postupem času začíná být aktivnější hostující tým. Z větší vzdálenosti se zkusil prosadit Breda. Jeho střela ale neměla gólové parametry. Hráči Vlašimi se nadále snaží o rozhodující branku utkání, ale všechny pokusy na Richterovu branku přicházejí z velké dálky a mimo tři tyče. Vlašim se v 82. minutě dočkala. Po chybě v rozehrávce se dostal k míči hostující Hodek, který se ocitl sám před Richterem a střelou po zemi na bližší tyč dokázal opavského golmana překonat. Stejně jako v prvním poločase, tak ani vedení Vlašimi nemělo dlouhého trvání. Po skrumáži před hostující brankou se nejrychleji zorientoval Čejka, který tak při své premiéře v opavském dresu vstřelil svou první branku.