Souboj o druhé místo dopadl lépe pro Chrudim

ŽK: 69. Papalele, 72. Pejša, 86. Málek, 89. Kozák - 22. Kosek, 49. Šimek, 79. Černý, 88. Šerák

Babka – Mootoo, Lehoczki, Pejša, Helešic – Mužík (66. Papalele), J. Málek, Ondráček – J. Rezek (76. Sochor), Kozák, Rataj

MFK Chrudim

Šerák – Kozojed, Toml, Skwarczek, Leitner – Řezníček – Šimek, Hrubeš, Kejř (46. Bauer), Kosek – D. Látal (76. Černý)

Domácí neporazitelnost skončila utkáním s Chrudimí, ve kterém jsme soupeři podlehli 1:2.

Opava vstoupila do dnešního utkání hodně aktivně, když si zejména po stranách vytváří jeden závar za druhým. Bohužel jim zatím nevychází předfinální fáze, ve které svěřenci trenéra Zápotočného nedokážou zvolit správné řešení. V jedné z těchto situací se ocitl Rezek, který který prolétl do vápna kolem brankové lajny, jeho přihrávku však, stejně jako v předchozích případech, odvrátili hosté zámezí. V 16. minutě si domácí vytvořili první velkou, skoro až tutovou, šanci. Po dalším útoku po kraji hřiště, tentokrát zleva, zahrozil Helešic, který s míčem doběhl až do vápna, zasekl si míč a vypálil. Jeho prudkou střelu vytěsnil Šerák s vypětím všech sil na roh, z kterého sice nic nebylo, ale odražený míč si našel Mootoo, který se uvolnil v šestnáctce a mohl si vybrat, komu ze svých spoluhráčů nahraje, jenže balon poslal pouze na kopačky hostujících borců. Opavští se v 29. minutě dostali, po faulu na Rataje, ke standardní situaci na straně hřiště. Míč si postavil Ondráček a společně s Málkem se rozhodli pro zahrání signálu na jehož konci byl Rezek. Ten dostal nabito na hranici šestnáctky odkud zkoušel obstřelit Šeráka, ten ale skvěle zasáhl a míč vytěsnil na další roh. Další zajímavá situace se zrodila před hostující šestnáctkou poté co si opět navedl míč na střelu Rezek. Chvíli sice hledal, komu ze spoluhráčů by mohl posunout balon, nakonec se však rozhodl zakončit sám a jeho technická střela jen těsně minula levou tyč. V nastavení prvního poločasu si svou první větší příležitost vytvořili i hosté. Po rohu Skwarczeka se dostal k hlavičce na přední tyči Látal, který však zamířil pouze těsně nad branku domácího Babky.

Také do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, kteří se snaží o vstřelení úvodní branky. První zajímavou situaci druhého poločasu vytvořil Málek, který poslal míč na zadní tyč, kde číhal Kozák. Po tečovaném zakončení domácího útočníka zamířil míč do zámezí a domácí si tak připisují další roh. I takhle to někdy ve fotbale chodí, hosté ze své první střely na bránu hned udeřili a dostávají se do jednobrankového vedení. Domácí sice ještě dokázali ubránit hostující roh, ale chrudimští hráči zůstali u míče a po krátkém obléhání opavské svatyně udeřil stoper Toml, který pohotově napálil míč k tyči, na což domácí gólman Babka nestačil včas reagovat. Tak to je vskutku ledová sprcha pro domácí. Východočeši jdou necelé tři minuty po úvodní trefě do dvoubrankového trháku. Po zisku míče na útočné polovině se vřítil do vápna útočník Látal, který se uvolnil rychlou zasekávačkou přes Pejšu a zakončil přesně k tyči mimo dosah gólmana Babky. Opavští i přes dva rychlé direkty neskládají zbraně a snaží se vrátit do zápasu. Zajímavou nabídku Pejšy z poloviny hřiště nevyužil Kozák, ani Rataj, který si sice nabíhal do dobrého prostoru na zadní tyč, ale míč těsně před ním uzmul do své moci hostující brankář Šerák. V poslední destiminutovce už domácí začali sázet především na dlouhé míče do šestnáctky. Po jednom z nich se k míči dostal Papalele, svou střelu z voleje z ostrého úhlu však namířil vysoko nad bránu. Papalele je po svém příchodu na hřiště hodně aktivní. Chvíli po své střele z voleje se odhodlal k dalšímu pokusu z hranice pokutového území. Na hostujícího Šeráka však ani v tomto případě nevyzrál. Další obrovskou šanci domácích připravil Papalele, který se skvěle uvolnil ve vápně, Ratajovi, ten ovšem z bezprostřední blízkosti napálil balon jen do vyběhnuvšího Šeráka. Tak přecejen. V nastavení se domácí dočkali, když si centr z pravé strany hřiště našel na zadní tyči Papalele a ve skluzu jej dotlačil do branky.