Přes Vratimov postupujeme do dalšího kola MOL Cupu

4. 9. 2024
FC Vratimov
0:4 (0:2)

Branky: 34' Papalele, 40' Mužík, 51' Rataj, 90’ Strnadel ŽK: 42. Němec - 18. Papalele, 42. Lehoczki, 55. Rataj

FC Vratimov

Střalka – Chlopek (61. Brezula), Němec, Duda, Novotný, Sasko, Petrík, Trmal, Máša (69. Bajzath), Wojatschke (58. Kavan), Šindler

Richter – Málek (63. Pejša), Mužík, Rataj (63. Rezek), Ondráček, Papalele, Haitl, Lehoczki, Sochor, Whiffen, Metgenberg

Slezský si v prvním kole ligového poháru poradil s divizním Vratimovem a pohodlně dokráčel k postupu do dalšího kola.

Vratimov se snažil od prvních minut zatlačit na opavskou defenzivu, ale jejich aktivita k větší šanci nevedla. Byli to tak opavští, kteří mohli jít v 6. minutě zásluhou Rataje do vedení. Jeho teč po standardní situaci však mířila jen vedle brány. Následovala téměř dvaceti minutová pasáž, která příliš fotbalové krásy nenabídla. To mohl změnit ve 24. minutě Málek. Jeho střela z přímého kopu však místo sítě složila jednoho z bránících. Skóre se však nakonec měnilo, když si Papalele našel ve 34. minutě centrovaný míč a z bezprostřední blízkosti se nemýlil. Opavští byli při chuti a ve 40. minutě to bylo už o dvě branky. Rataj našel ve vápně Mužíka a ten lobem překonal Střalku. Třetí branku mohl přidat o čtyři minuty Whiffen, ale jeho dělovku Střalka vyrazil před sebe a dobíhající Rataj nedokázal zkrotit prudký míč a přestřelil.

Po změně stran se po levé straně prosmýknul Whiffen. Jeho adresný centr přesně našel Rataje a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. V 51. minutě tak opavští vedli už o tři góly. V 64. minutě se další branku snažil vstřelit Málek, ale jeho nůžky střihnuly naprázdno. Delší pasáž bez větší šance pročíslo až střídání, kdy v 79. minutě ke svým premiérovým minutám nastoupil Strnadel. Hřebíček celému výkonu dal v poslední minutě Strnadel, který upravil stav na konečných 0:4.