Slezský v rámci přípravy prohrál v Tychách

12. 10. 2024
GKS Tychy
3:0 (2:0)

Martinák - Haitl, Pejša (60. Horsinka), Srubek (60. Lehoczki), Hýbl (46. Whiffen) - Čejka (46. Mužík), Omale, Blecha, Rezek (60. Kozák), Papalele - Rataj

Slezský vyplnil reprezentační přestávku utkáním v Polsku s druholigovým týmem GKS Tychy, kterému na jeho stadionu podlehl v poměru 0:3.

Slezský vstoupil do utkání aktivně a vytvořil si mírný tlak, když držel míč na soupeřově polovině a vyslal do domácí šestnáctky také zajímavé centry. Nicméně větší příležitost si vytvořit nedokázal. Domácí pak postupně začali přebírat aktivitu, kterou přetavili ve vedoucí gól v 17. minutě, když dokázali využít zaváhání v opavské obraně. Své vedení pak navýšili již o tři minuty později, když se dokázali prosadit po přízemním centru z pravé strany. Opavští fotbalisté se snažili hrozit zejména z rychlých protiútoků, nicméně Papaplelemu chyběl krok, aby se dostal za posledního domácího obránce a Čejkou střelu domácí obrana zblokovala. Následně v závěru poločasu předvedl Srubek velmi dobrý obranný zákrok, když zastavil jednoho z domácích útočníků v samostatném úniku na opavskou bránu a do kabin se tak odcházelo za stavu 2:0 pro domácí.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kteří se ve 49. minutě dostali již do tříbrankového vedení, když se dokázali prosadit po rohovém kopu. Následně nicméně převzali aktivitu opavští fotbalisté, kteří si dokázali vytvořit několik zajímavých příležitostí. Ovšem ani Papalele, Kozák nebo Omale se nedokázali prosadit. Ve druhé části druhé půle si nebezpečné příležitosti vypracovali také domácí, nicméně také neuspěli. A když v závěru utkání nevyužili opavští fotbalisté brejkovou situaci a Pecník poté po rohovém kopu napálil míč vysoko nad domácí bránu, skončilo utkání výhrou Tych v poměru 3:0.