Branky: 6. Šigut, 81. Bartolomeu (pen.)

ŽK: 54. Šigut, 62. Omale, 77. Rychlý - 54. Schaffartzik, 63. Píchal, 90. Koudelka

Lasák - Tsykalo, Helebrand, Janoščín, Kadlec - Omale, Rychlý, Šigut (68. Kopečný), Ščudla (48. Bílek), Haitl (68. Yunis) - Rybička (68. Rataj)

Vejmola - Blahuta, Stříž (46. Stříž), Bolf (90. Zbožínek), Bialek - Schaffartzik, Rolinek (46. Chvěja), Gabriš, Bartolomeu, Malec - Koudelka

O P A V A - Slezský se proti Prostějovu ujal vedení již v šesté minutě zásluhou Šiguta. Prostějovští však dokázali z penalty zásluhou Bartolomea srovnat.

Opavští se do utkání pustili s plnou vervou. Od úvodních minut se Slezský ujal dobývání prostějovské obrany. Tu poprvé dokázal překonat individuální akcí Samuel Šigut, který se v 6. minutě dostal až k zakončení a střelou na bližší tyč nedal Vejmolovi nejmenší šanci. Opavští se tak v klíčovém utkání ujali vedení 1:0. Prostějovští se však dostali po rohovém kopu v 8. minutě do tlaku. Opavská obrana však důležité vzdušné souboje dokázala ustát. Ve 12. minutě se mohli opavští prosadit podruhé. Na Kadlecův centr si nejvýše naskočil Janoščín, který ale svou hlavičku umístil jen těsně vedle levé tyče. V 18. minutě ke střele ze střední vzdálenosti napřáhl Omale. Vejmola však zasahovat nemusel, jelikož zakončení Omaleho branku minulo. O podobný kousek se pokoušel v 21. minutě Haitl. Jeho střela měla však stejný konec. Ve 26. minutě mohl vedení opavského celku zvýšit Tsykalo. Jeho dorážku ale z brankové čáry dokázal vytáhnout Vejmola. V 37. minutě se po průnikové přihrávce dostal do obrovské šance Rybička. Ten v souboji tváří v tvář Vejmolovi sice brankáře Prostějove překonal, ale jeho lob jen těsně minul pravou tyčku branky. Ve 42. minutě mohli prostějovští stav utkání vyrovnat. Po nedůrazu v opavské obraně se do zakončení dostal Koudelka. Jeho pokus se však došoural jen na tyč opavské branky.

Po změně stran byli aktivnější prostějovští fotbalisté, kteří donutili hned ve 47. minutě Lasáka k zákroku. Hosté se postupně nadechovali k náporu v honbě za vyrovnáním. V 55. minutě musela opavský obrana likvidovat zakončení Píchala. Pasáž hry, kdy toho k vidění mnoho nebylo pročísnul Kadlec střelou v 72. minutě. Jeho zakončení po ustání tvrdého souboje však mířilo příliš vysoko. V 78. minutě se opavští díky kombinační souhře dostali až na hranici pokutového kopu. Ratajovi však míč odskočil od nohy a to znemožnilo zakončení ze slibné pozice. Stav utkání se tak nezměnil. V 80. minutě se k centru odhodlal Bílek, který našel za obranu nabíhajícího Kopečného. Ten ovšem z bezprostřední vzdálenosti přestřelil. Z následného protiútoku mohl přijít trest. Píchal již zakončoval do prázdné brány, když skluzem stačil zblokovat Helebrand jeho střelu. O minutu později již byla situace vážnější. Po jednom ze soubojů ve vápně rozhodčí ukázal na pokutový kop. S tím si dokázal Bartolomeu poradit, ačkoliv Lasák vystihnul stranu. Stav utkání tak v 83. minutě byl vyrovnaný. V 86. minutě mohl vedení vrátit na opavskou stranu Yunis. Jeho akrobatické zakončení se snažil ještě dorazit Kopečný, ale k míči se nedostal. Z protiútoku se pak mohl stát slavným Píchal. Jeho zakončení z jedné však Lasák dokázal vyrazit nohou. Více se už v utkání nestalo a Slezský se tak s Prostějovem rozešel smírně po remíze 1:1.