Slezský se na generálku naladil vysokou výhrou

TJ Jednota Bánová
1:4 (0:3)

Branky: 28. Wojatschke, 33. Whiffen, 45. Kadlec, 67. Gorčica

Fojtíček - Helebrand (46. Latoň), Vincour (46. Pejša), Tsykalo (46. Janoščín), Kadlec (46. Celta) - Macháček (46. Rychlý), Whiffen (46. Gorčica), Kopečný (46. Šigut), Omale (46. Klejnot), Wojatschke (46. Žídek) - Hranoš (46. Rataj)

O P A V A - Slezský v rámci přípravy vyjel ke svému předposlednímu zápasu do slovenské Bánové. V utkání, ve kterém byli aktivnějším týmem zvítězili zaslouženě 4:1.

Slezský do utkání vstoupil velice aktivně. Hned v první minutě utkání se do zakončení dostal Hranoš, který ovšem trefil tyč. O dvě minuty později se pak do zakončení dostal Whiffen. Jeho střela jen těsně minula branku domácích. Opavský tlak nepolevoval a ve 13. minutě jej mohl v branku přetavit Omale. Jeho střela však skončila jen v náručí brankáře Bánové. Další šanci si opavští vypracovali ve 20. minutě, kdy střílel z úhlu Helebrand. Jeho střela na vzdálenější tyč jen těsně minula svůj cíl. Do prvního ohrožení opavské brány se dostala Bánová ve 25. minutě. Střela z úniku však postrádala gólové parametry. Slezané byli za svou aktivitu odměněni ve 28. minutě, kdy se do zakončení dostal Wojatschke, který svou premiérovou trefou otevřel skóre utkání. Druhou branku o pět minut později přidal Whiffen, který zakončil svůj dravý průnik do vápna přízemní střelou k tyči. Největší svou šanci si Bánová schovala až na samotný závěr poločasu. Střelu zpoza hranice velkého vápna však Fojtíček lapil. V poslední minutě prvního poločasu byl pak ve vápně faulován Wojatschke a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s klidem proměnil Kadlec a Slezský tak po první půli vedl 3:0.

Do druhého poločasu nastoupila úplně nová sestava. O slovo se Slezský přihlásil ve 48. minutě, kdy akci po ose Rataj a Klejnot zakončoval Žídek. Jeho střela ale jen těsně minula domácí branku. Bánová se pokusila na nepříznivý vývoj odpovědět v 54. minutě, kdy musel Fojtíček zasahovat proti střela z dvaceti metrů. V 60. minutě se do samostatného úniku dostal Gorčica. Jeho zakončení ještě dokázal brankář Bánové zlikvidovat. Bánová přece jen dokázala skóre korigovat, když se v 65. minutě prosadila po pohledné akci po levé straně hřiště. Gorčica si svůj souboj s brankářem zopakoval v 67. minutě. Tentokrát jeho střela z hranice penalty zapadla přesně za háčky a Slezský si tak vzal svůj tříbrankový náskok zpět. Na 5:1 mohl ještě v závěru zvýšit Rataj, ale jeho zakončení patou po centru Šiguta dokázal brankář vytěsnit. Slezané se tak na generálku proti Líšni naladili vysokým vítězstvím nad Bánouvou 4:1,