Slezský remizoval i ve druhém utkání s ligovým soupeřem

1. 7. 2023
Redakce
FC Zlín
0:0 (0:0)
Slezský FC Opava

Statistiky

Slezský FC Opava

Richter (46. Fojtíček) - Kadlec, Janoščín, Helebrand, Kopečný (82. Ligač) - Šigut (73. Pejša), Rychlý, Omale (17. Whiffen), Ondráček (80. Kovárník), Dostál (57. Hýbl) - Rataj (57. Chickbo) (88. Višňa)

Opavští fotbalisté se se Zlínem rozešli smírně.

Do utkání vstoupil lépe Zlín, který byl na začátku zápasu aktivnějším týmem. Zejména v prních dvaceti minutách si pak domácí dokázali vytvořit tlak. Nicméně žádnou vážnější příležitost k dispozici neměli. Slezský se v průběhu první půle snažil hrozit zejména z rychlého přechodu do útoku. Ale domácí obrana si s většinou těchto pokusů poradila a například nebezpečnou střelu Kadlece nenechala projít. V závěru prvního poločasu pak Kopečný našel na zadní tyči Ondráčka, který však hlavou zamířil mimo domácí bránu.

V úvodu druhé půle byli aktivní opavští fotbalisté. Do zajímavé příležitosti se dostal Šigut, ale jeho střelu domácí zblokovali na roh. Nebezpečné pak byly také průniky Ondráčka s Janoščínem, ke střele však nevedly. Následně byl znovu o něco více na míči Zlín, ale žádná z jeho akcí nebyla nebezpečná. V 70. minutě se do jedné z největších příležitostí dostal Chickbo, ale trefil pouze Dostála v domácí bráně. Následně se zhruba o osm minut pozdě dostal Chickbo po zaváhání domácího stopera znovu do šance, ale ani tentokrát neuspěl.

sdílet