Branky: Zbrožek, Rudnytskyy, Abdullahi – Kramář
ŽK: Kopečný, Ščudla (Opava)

Vaňák –Richter, Kubista, Zbrožek, Radosta – Bláha, Žák, Schön (63. Kříž), Ondráček (83. Ludvíček), Dordić (83. Samko) – Rudnytskyy (69. Abdullahi)

Číž – Kadlec, Bílek, Janoščín, Kopečný (75. Rataj) – Macháček (60. Gorčica), Rychlý, Ščudla (46. Doleček), Pikul, Šigut (60. Helebrand) – Kramář (60. Dostál)

Opava – Slezský v dalekém Varnsdorfu padl 3:1. Opavské srazili dvě branky po standardních situacích. Jediným střelcem Slezanů na severu Čech byl Denis Kramář. V závěru samotného utkání pečetil výhru domácích střídající Abdullahi.

V první příležitosti utkání se ocitl Varnsdorf. Po faulu Kopečného zahrávali domácí fotbalisté v 6. minutě standardní situaci, kterou musel řešit až Číž. V 10. minutě se o slovo přihlásili opět domácí, když zahrávali rohový kop. Číž tentokrát proti hlavičce, která mířila mimo zasahovat nemusel. O tři minuty později už ale opavská obrana kapitulovala. Ve 13. minutě se střelou po rohovém kopu prosadil Kristián Zbrožek a domácí tak vedli 1:0. Reakce opavských fotbalistů byla téměř okamžitá. Ve 21. minutě se z první větší šance Slezanů prosadil po individuální akci Denis Kramář a vyrovnal stav na 1:1. Ve 27. minutě se skóre měnilo potřetí, když se opět po standartní situaci prosadili domácí. Centr na zadní tyč hlavou uklidil za Čížova záda Rudnytskyy. O rychlou odpověď se snažil Ščudla, který v těžké pozici hlavou minul. V závěru mohli jít hosté do dvougólového vedení, ale Číž byl proti, když dokázal zastavit Dordičův únik pohotovým zákrokem. V prvním poločase se více nestalo a Varnsdorf tak po prvním poločase vedl nad SFC 2:1.

Do druhého poločasu udělal trenér West jednu změnu. Adama Ščudlu na hřišti nahradil Daniil Doleček. Byli to ovšem domácí, kteří se ve druhém poločase dostali poprvé do zakončení. Proti standardní situaci ve 48. minutě však Číž zasahovat nemusel. V 53. minutě si opavští vypracovali dobrou příležitost po centru z levé strany, na který se natahoval Kramář s Dolečkem. První jmenovaný sice na balón dosáhl, ale už mu nedokázal dát patřičný směr a Vaňák zasahovat nemusel. Opavští se stále marně pokoušeli probít do varnsdorfské obrany. Proto v 60. minutě trenér West sáhl hned k trojímu střídání. Na hřiště se tak dostali Dostál, Helebrand a Gorčica. V 67. minutě měl dosavadní největší šanci druhého poločasu Kopečný, který po zaváhání domácích v rozehrávce dostal od Dostála přesný centr do polo odkryté brány. Jeho hlavička však branku Vaňáka o pár centimetrů minula. Slezané se tlačili za vyrovnáním, když byl v 70. minutě faulován Kopečný a opavští fotbalisté měli výhodu standardní situace. S tou si ovšem domácí obrana poradila. V 76. minutě se vyšvihl Lumír Číž, který zlikvidoval tváří v tvář pokus Abdullaha a udržel tak opavské naděje na vyrovnání. Ty o minutu dříve přišel na hřiště podpořit Tomáš Rataj. Nově příchozí Abdullahi si vytvořil druhou šanci v 79. minutě, když přešel přes obránce a následně obešel i vybíhajícího Číže. Naštěstí pro opavské nezvládl zakončení a prázdnou bránu minul. Třetí průnik Abdullahi už dokázal proměnit a Varnsdorf tak v 88. minutě zvýšil své vedení na 3:1. Slezané tak na úvod padli s Varnsdorfem 3:1.